Novozámockí kajakári naďalej napredujú, podporte ich v hlasovaní projektu Ukáž sa

Maximilián Szabó. Zdroj: Radim Kráľ

Sport Club Slovakia, ktorý sídli v Nových Zámkoch a zaoberá sa rýchlostnou kanoistikou vznikol v roku 2016. Už od vzniku dosahuje klub mnohé úspechy, jeden z najúspešnejších členov sa teraz uchádza o podporu v projekte Ukáž sa.

Člen novozámockého kanoistického klubu Maximilián Szabó je aktuálnym majstrom Slovenska v kategórií päťsto a tisíc metrov, s rýchlostnou kanoistikou začal pred 4 rokmi. O vašu podporu sa momentálne uchádza v celoslovenskom projekte Slovenského Olympijského tímu s názvom Ukáž sa. V projekte je jedným z 35 finalistov.

„V tomto roku je pre budúce športové hviezdy (jednotlivcov a mládežnícke / juniorské športové kolektívy) od 13 do 18 rokov vyčlenených 46 000 eur,“ informuje o projekte Nadácia Slovenského olympijského a športového výboru. Nadácia taktiež spustila verejné hlasovanie, ktoré rozhodne o tom, kto získa aká podporu.

Sport Club Slovakia podľa trénera Radima Kráľa ďalej napreduje, darilo sa mu aj v aktuálnej sezóne. „Klub naďalej napreduje, dosiahli sme pekné úspechy počas sezóny v roku 2020 a naši členovia vybojovali na pretekoch množstvo ocenení,“ hovorí Radim Kráľ.

Ako hlasovať?

Hlasovať je možné pomocou webstránky projektu, na ktorej stačí kliknúť na meno a vedľa neho sa zobrazí tlačidlo hlasovať. Hlas sa započíta po zadaní mena a telefónneho čísla. „Hlasujte za nášho člena Maximiliana Szaba, ktorého vybrali do projektu Ukáž sa,“ vyzýva tréner Radim Kráľ.

Každý z finalistov, medzi ktorými je aj Maximilián Szabó obdrží tisíc eur na podporu svojich športových aktivít. Verejnosť však určí, ktorý z finalistov dostane 3000 eur za prvé miesto, 2500 eur za druhé miesto a 2500 eur za tretie miesto.

Program Ukáž sa podporuje mladé talenty už niekoľko rokov. „Cieľom programu je podporiť mladých talentovaných športovcov s prihliadnutím na ich športové výsledky a elimináciu sociálnych rozdielov,“ informuje o projekte Nadácia Slovenského olympijského a športového výboru.