Oskarmi ovenčený a kritikmi vychválený film PARAZIT na veľkom plátne

Plagát filmu Parazit. Zdroj: oficiálny trailer k filmu/Youtube

Koncom minulého roka sme za peknej účasti divákov uviedli vo filmovom klube film Parazit. Vzhľadom na obrovské úspechy filmu ho prinášame do Nových Zámkov ešte raz. Ak ste ho prvýkrát zmeškali, máte šancu tento fantastický film zažiť.


Čo stačí vedieť o príbehu

Ide o čiernu komédiu sledujúcu chudobnú, ale prefíkanú štvorčlennú rodinu, ktorá sa rozhodne infiltrovať do bohatej domácnosti biznismena Parka. Čo sa môže stať, keď sa stretnú dva odlišné svety? Originálne dielo majstrovsky pracuje s prvkami thrilleru, drámy ale aj satiry a prináša vtipný a nepredvídateľný  divácky zážitok. Mnohí ho označili za najzábavnejšieho víťaza festivalu v Cannes od obdobia Pulp Fiction.

Ocenenia filmu:

  • Cannes 2019 – Zlatá palma
  • Screen Actors Guild Awards za najlepšie herecké obsadenie
  • BAFTA – Najlepší cudzojazyčný film
  • Oscary – Najlepší film, Réžia, Najlepší medzinárodný film, Pôvodný scenár

„Nádherné vizuálne vyobrazenie, či už sa nachádzame v jednoduchých podmienkach nižšej vrstvy, krivolakých uličkách alebo nádherne presvietených priestoroch boháčovho domu. Spomínaný spoločenský kontrast podporuje režisér  Joon Ho Bong aj optickými symbolmi (daždivá scéna so schodmi), čo umocňuje celkový presah a verejnú kritiku. A nájdu sa aj oku lahodiace zábery, ktoré divákom dlho zostanú v pamäti,“  – citujeme z recenzie filmového portálu Kinema.sk.Určite tento filmový kúsok nevynechajte a vyberte sa do kina v nedeľu 1. marca večer o 20:00. Jednotné vstupné sú 4 eurá.