Otváracia projekcia filmového klubu bude zadarmo pre každého člena

Dňa 8. januára 2020 sa uskutoční prvá projekcia Filmového klubu v novom roku. Vstupné na film je 5 Eur pre bežného diváka. Všetci členovia Filmového klubu, ktorí sa preukážu novou kartičkou (zelená, 2020) majú vstup na film zdarma.Záber z filmu.

Vybrali sme pre vás český film Národní třída, ktorý po dohode s distribútorom (ASFK) uvedieme v roku 2020 ako úplne prvé kino na Slovensku. A to nie je všetko. Národní třída je film česko nemeckej koprodukcie natočený podľa rovnomennej knihy Jaroslava Rudiša, v hlavnej úlohe s Hynkom Čermákom  a kombinuje dramatický príbeh s čiernym humorom.

Réžia: Štěpán Altrichter   Prístupnosť: MP 15+


O filme

Záber z filmu.

Kedysi tu bol všade iba temný les, dnes tu stojí sídlisko s panelákmi. Práve tu je doma chlapík, ktorému nikto nepovie inak ako Vandam. Žije sám, v byte na okraji Prahy, a každý deň doma cvičí, aby bol v kondícii. Večer, keď sídliskom blúdia divoké zvery, chodí so svojimi kumpánmi na jedno čapované. Vandam sa snaží urobiť dojem na Lucku, ktorá v miestnom pohostinstve čapuje pivo. Často a rád sa s kadekým pobije. Je znalcom vojenskej histórie.

Má pocit, že svet smeruje k zániku a schyľuje sa k veľkej bitke. A preto cvičí, aby bol na túto poslednú rozhodujúcu bitku pripravený. A tiež k tomu vychováva Psycha, mladíka, s ktorým natiera strechy panelákov. Vandamovi kumpáni z krčmy ho prezývajú „národný hrdina“. Vraj dal vtedy v Novembri ’89 na Národní tříde dejiny jednou ranou do pohybu.Vyberte sa do kina a využite prvú výhodu kartičky Filmového klubu v novom roku. Pokiaľ novú kartičku ešte nemáte, v pokladni kina si ju viete kúpiť (cena 5 eur) a výhody môžete využívať celý rok. Projekcia bude mať neadresné sedenie, čiže si voľné miesto vyberiete po vstupe do sály.V mene Filmového klubu pri Kine Mier, pracovníkov kina a Odboru kultúry Mestského úradu v Nových Zámkoch vám želám v novom roku veľa zdravia, spokojnosti, pozitívnych správ a veľa kultúrnych zážitkov, o ktoré naozaj nebude núdza. Koniec koncov, naše mesto sa stalo Mestom kultúry 2020 a bude mať šancu preukázať, že naozaj pripravilo pestrý, zaujímavý a hodnotný kultúrny program a zároveň môžeme my obyvatelia dokázať, že sa o kultúru zaujímame a sme naozaj hodní kvalitne pripraveného programu. Verím, že sa na mnohých akciách uvidíme.