Otvorenie Žihadielka, Hviezdna scéna mnoho ďalšieho | Program na budúci týždeň

Ilustračná fotografia. Zdroj: archív Som Novozámčan

Už viete, čo budete robiť budúci týždeň? V Nových Zámkoch sa nudiť určite nebudete. Tu je zoznam podujatí, kam sa môžete ísť pozrieť.

Hviezdna scéna – Obľúbená séria koncertov sa uskutoční i tento rok. Už 28.6 vám zahrá WEEKEND, 5.7 zasa KIERO GRANDE. Okrem nich sa môžete tešiť aj na ďalších interpretov. Všetky koncerty sa uskutočnia v Astronomickom kabinete na Tabakovej ulici o 20:00. Vstup je zadarmo.

Od mešca k bankomatu – V priebehu júna a júla 2019 bude v priestoroch Múzea Jána Thaina v Nových Zámkoch návštevníkom sprístupnená výstava prezentujúca dejiny peňazí na našom území od najstarších čias až po dnešok. Viac informácií nájdete tu.

Spomienkové podujatie – Pri príležitosti 75. výročia deportácie Židov z nášho mesta sa 29.6 o 17:00 uskutoční klavírny koncert Natálie Sklarenko v Synagóge. V nedeľu, 30.6 o 15:00 sa taktiež pri tejto príležitosti uskutoční pietne zhromaždenie na ortodoxnom cintoríne.
Reč symbolov – Výstavu Natálie Blaškovičovej si budete môcť pozrieť v Regionálnom osvetovom stredisku na ulici SNP od 30.5.2019 do 27.6.2019. Vernisáž sa uskutoční o 30.5 o 17:00.

Otvorenie Žihadielka – Vďaka veľkej snahe Novozámčanov v hlasovaní, ktoré sa uskutočnilo vo februári, spoločnosť Lidl postavila v Nových Zámkoch detské ihrisko. Otvorenie ihriska Žihadielko v Nových Zámkoch sa uskutoční 30.6.2019 o 10:00 na Pribinovej 11. Pre deti je pripravený program, čaká ich Včielka Maja, ekologické hry a mnoho ďalšieho.

Zem – miesto pre život – Na tejto výstave sa dozviete viac o globálnych problémoch, ich príčinách i dôsledkoch v prírodných živloch. Výstava bude prebiehať až do 30.6.2019 v Minigalérií Kina Mier.Fotoklub K. Plicku – Výstava fotoklubu Karola Plicku z Martina môžete pozrieť do 26.6.2019 v Dome Matice slovenskej na Nábrežnej ulici. Výstavu organizuje fotoklub HEXAGON a Matica Slovenská.

Kandráčovci Nové Zámky 2019 – Koncert obľúbenej slovenskej skupiny Kandráčovci sa uskutoční 28.6 o 19:00 na amfiteátri.Vstupenky si môžete zakúpiť tu.

Pre najaktuálnejšie spravodajstvo nás sledujte na FaceBook-u:

Ak už si vyberiete ktorékoľvek z týchto podujatí, želáme vám príjemnú zábavu!

Kliknutím na názov podujatia zobrazíte plagát/viac informácií.

Viete o podujatí, ktoré tu nie je? Napíšte nám na info@somnovozamcan.sk Ďakujeme!

Zdroj: www.novezamky.sk