Pohybom za 7 princípov: Novozámčania si zabehali a naučili sa prvú pomoc

„Robíme túto lokálnu akciu aj preto, aby sme sa zvýraznili ako organizácia, ale aj preto, že si myslíme, že pohyb je dôležitý.“ hovorí členka mládeže Slovenského Červeného kríža v Nových Zámkoch.

Počas Dňa víťazstva nad fašizmom (8.máj) o 15:00 sa na Sihoti uskutočnila akcia „Pohybom za 7 princípov“. Za každý princíp Červeného kríža účastníci odbehli  na hrádzi 100 metrov, celková trasa bola teda 700 metrov. Tento dátum nebol vybraný náhodne, „Túto akciu organizujeme, pretože je 8.5, čo je svetový deň ČK a Červeného polmesiaca,“ hovorí členka mládeže SČK.

Foto: Kristína Ježová

Okrem behu bol pre návštevníkov pripravený i ďalší program vrátane stanovíšť pre deti, ale aj výučby prvej pomoci. Bolo pripravených 5 stanovíšť, na ktorých ste sa dozvedeli niečo o prvej pomoci, ale i o histórií Slovenského Červeného kríža. Behu i samotnej akcie sa zúčastnili desiatky ľudí, tí, ktorí odbehli celú vzdialenosť dostali ako odmenu balón. „Každý kto odbehne, dostane balón na ktorý napíše svoj odkaz  pre Červený Kríž a potom ho vypustí,“ dodáva členka mládeže SČK.

Foto: Kristína Ježová

Mládež Slovenského červeného Kríža v Nových Zámkoch, ktorá vznikla v roku 2009 pri Gymnáziu V Nových Zámkoch pripravuje i ďalšie akcie, medzi ktoré patria darcovstvá krvi, ale i súťaž v prvej pomoci, ktorá sa uskutoční 17.5.2019 na GYMNZ.

FOTOGALÉRIU K ČLÁNKU NÁJDETE TU