Mestské zastupiteľstvo: Poslanci budú rokovať v Jazdiarni

Ilustračná fotografia. Zdroj: www.novezamkyfotoalbum.sk

Pandémia koronavírusu zasiahla aj rokovanie Mestského zastupiteľstva mesta Nové Zámky, bude prebiehať v jazdiarni s prísnymi hygienickými pravidlami. Na zasadnutí budú budúci týždeň poslanci riešiť aj aktuálnu krízovú situáciu.

Mestské zastupiteľstvo Nových Zámkov sa naposledy zišlo na rokovaní 26. februára 2020, ešte pred začiatkom mimoriadnych opatrení, ktoré neskôr vyhlásila vláda Slovenskej republiky. Najbližšie zasadnutie, ktoré sa uskutoční v utorok, bude podliehať prísnym pravidlám. „Pri rokovaní mestského zastupiteľstva (MsZ) treba dodržať protiepidemické opatrenia Úradu verejného zdravotníctva SR vyplývajúce pre priestory štátnych orgánov a orgánov územnej samosprávy,“ informuje mesto Nové Zámky v najnovších novinkách z radnice.Na utorkovom zasadnutí budú poslanci riešiť viac ako dvadsať bodov. Na rokovaní sa bude riešiť aj aktuálna situácia v súvislosti s celosvetovou pandémiou koronavírusu, ktorá zasiahla aj Nové Zámky.  „Vstup je povolený len s prekrytím horných dýchacích ciest. Pri vstupe do budovy sa bude merať teplota a dezinfikovať ruky,“ informuje radnica.

Poslanci budú sedieť oddelene

Poslanci nebudú sedieť vedľa seba, ako pri rokovaniach v Dome kultúry na Hlavnom námestí. Sedieť budú oddelene za stolmi, aby bolo možné dodržať predpísané odstupy, ktoré je nutné kvôli koronavírusu dodržiavať. Zmení sa aj spôsob hlasovania. „Vzhľadom na technické obmedzenia budú hlasovať tradične – zdvihnutím ruky,“ informuje radnica.Na rokovaniach Mestského zastupiteľstva má právo sa zúčastňovať i verejnosť. V Dome kultúry sedí verejnosť v hlavnej sále vedľa rokovacej miestnosti, kde je premietaný živý prenos zo zasadnutia. Verejnosť bude môcť sledovať rokovanie aj v Jazdiarni, počet miest je však obmedzený. Vstup bude teda možný iba do naplnenia kapacity Cisársko-kráľovskej Jazdiarne. „Osobám s rizikom akútneho respiračného ochorenia (napr. horúčka, kašeľ, nádcha, sťažené dýchanie) vstup nebude umožnený,“ informuje mesto Nové Zámky.Samotný priestor jazdiarne bude z dôvodu preventívnych opatrení proti šíreniu koronavírusu upravený. Budú odstavené sušiče rúk, mesto Nové Zámky taktiež plánuje zabezpečiť dezinfekciu všetkých kontaktných priestorov a predmetov.

Richard Prutkay

Autor článku: Richard Prutkay

Založil som a dodnes spravujem regionálny spravodajský portál Som Novozámčan. Záleží mi na mojom rodnom meste Nové Zámky a preto sa ho snažím zlepšovať prostredníctvom mojej práce v Som Novozámčan a Teen Media.

Zdieľajte článok:

Komentáre - Vyjadrite svoj názor: