Posledné premietanie Filmového klubu v roku 2019 a ako sa stať členom v novom roku

Pomaly sa blíži koniec roka a s ním aj posledná klubová projekcia. Filmový klub sa lúči so starým rokom naozaj vo veľkom štýle. Čaká nás víťazný film z medzinárodného filmového festivalu v Cannes – juhokórejská snímka Parazit.

Plagát filmu.

Pôjde naozaj o niečo výnimočné. Aj čo sa filmu týka aj dňa a začiatku projekcie. Tentokrát čakáme záujemcov o kvalitnú kinematografiu v piatok 27. decembra 2019 večer o 20:00. Samotný režisér Bong Joon-Ho sa vyjadril, že čím menej viete o filme, tým lepšie. Dokonca vyzýval kritikov, aby neprezradili o filme veľa.

O príbehu môžeme povedať, že ide o čiernu komédiu sledujúcu chudobnú, ale prefíkanú štvorčlennú rodinu, ktorá sa rozhodne infiltrovať do bohatej domácnosti biznismena Parka. Čo sa môže stať, keď sa stretnú dva odlišné svety? Originálne dielo majstrovsky pracuje s prvkami thrilleru, drámy ale aj satiry a prináša vtipný a nepredvídateľný divácky zážitok. Mnohí ho označili za najzábavnejšieho víťaza festivalu v Cannes od obdobia Pulp Fiction.„Vysoké hodnotenie Parazita svedči o tom, že sa k nám do kina dostáva ozaj výnimočný film, dozaista jeden z najlepších tohto roku. Okrem výrazného diváckeho prístupu v sebe nesie aj silný artový odkaz a stáva sa ohromne jedinečným. Ak však poznáte bližšie tvorbu ázijských tvorcov, najmä tých juhokórejských, tak dopredu viete, že sa máte na čo tešiť. Ostatným vrelo odporúčam začať objavovanie iných kútov kinematografie práve týmto titulom. A nezostať len pri ňom,“ píše portál Kinema.sk o filme Parazit.

Verím, že si tento kúsok nenecháte ujsť a vidíme sa v kine.

Vstup do Filmového klubu otvorený
Členov Filmového klubu by som touto cestou rada upozornila, že aktuálna kartička FK (modrá) má platnosť do konca roka. V pokladni kina si viete zaobstarať kartičku novú (zelená). Taktiež aj záujemcovia, ktorí ešte kartičku nemajú a zvažujú jej kúpu sa môžu stať členom klubu. Stačí sa prihlásiť v pokladni kina, vyplniť prihlasovací formulár (trvá to 1 minútu). Kartička stojí 5 Eur (nezmenená cena) a platí vám od už decembra (čiže aj na Parazita už môžete mať zľavu). Prosím na prihlášku uviesť hlavne presnú emailovú adresu, aby sme vás mohli informovať o najnovších akciách a filmoch.

Držiteľ kartičky má zľavu na klubový film (každú stredu), na akcie organizované Filmovým klubom počas celého roka a v roku 2020 dokonca aj na kultúrne podujatia, besedy a diskusie, ktoré sú spojené s filmom a kinematografiou. Dokonca viete kartičku aj darovať známemu, kolegovi, priateľovi, rodine.

Ďakujem, že ste nám zachovali priazeň. Budeme sa snažiť bojovať o ňu aj v novom roku. Želám vám pokojné a pohodové vianočné sviatky a teším sa na naše spoločné filmové zážitky.