Poznáte niekoho, kto potrebuje pomôcť s nákupom? Mesto pomáha v krízovej situácií

Ilustračná fotografia. Zdroj: www.novezamky.sk

Mesto Nové Zámky sa aktuálne snaží získať informácie o ľuďoch z rizikových skupín, ktorí žijú osamelo. Po dohode primátora mesta s predsedom COOP Jednota Nové Zámky im Mestský úrad zabezpečí nákup aj dovoz potravín.„Prosíme vás o pomoc pri získavaní informácií o osamelo žijúcich obyvateľov mesta, prevažne seniorov, odkázaných na pomoc v súčasnej krízovej situácii pri získaní liekov, základných potravín a drogérie,“ informuje Mesto Nové Zámky.

Na Slovensku je aktuálne nakazených už 84 ľudí, dvaja z toho sa nachádzajú v domácej karanténe v okrese Nové Zámky. Mnohí obyvatelia mesta, najmä ľudia z rizikových skupín, ktorými sú prevažne seniori, môžu mať v súčasnej krízovej situácií problém s nákupom potravín. Aby nemuseli ísť do obchodu osobnea vystavovať sa riziku nákazy, rozhodlo sa im mesto pomôcť pomocou dodania potravín priamo do domu. Pomocnú roku podala COOP Jednota Nové Zámky.„Po dohode primátora mesta Otokara Kleina s predsedom COOP Jednota Nové Zámky Štefanom Mácsadim pristúpil mestský úrad od pondelka, 16.03.2020 k zabezpečeniu nákupu a dovozu týchto produktov priamo do domácnosti osamelých ľudí, ktorí túto pomoc potrebujú, prostredníctvom sociálneho taxíka,“ informuje Mesto Nové Zámky.

Potraviny sa budú snažiť zamestnanci mesta dodať čo najrýchlejšie. Ak bude potreba doviezť potraviny do domu nahlásená pred deviatou hodinou ráno, je možné, že budú potraviny dodané ž v ten deň. Všetky konkrétne informácie ohľadom platby či dodania sa majú vybaviť bez nutnosti osobného kontaktu. „Všetky podrobnosti o spôsobe dodania a zaplatenia tovaru budú dohodnuté telefonicky alebo mailom,“ dodáva Mesto Nové Zámky.Ak viete o niekom, kto by takúto pomoc potreboval, kontaktujte Mestský úrad. „Kontaktujte nás na telefónnych číslach: 035/6921 760, 035/6921 731, Odbor kultúry, Referát kultúry – tel.: 035/ 6921 719, 035/6921 743, Silvia Andrášiková – tel.: 035/ 6921 761, Alena Ftáčeková – tel.: 035/ 6921 792, alebo mailom cez info@novezamky.sk,“ informuje Mesto Nové Zámky.Mesto Nové Zámky na záver ďakuje za vnímavosť a informácie o ľuďoch, ktorí takúto pomoc potrebujú. „Ďakujeme, že ste vnímaví k tým, ktorí najviac potrebujú našu pomoc,“ dodáva Mesto Nové Zámky.

Ďalšie články o aktuálnej situácií v súvislosti s koronavírusom v Nových Zámkoch nájdete tu.