Premiér potvrdil 11 nových prípadov koronavírusu, krízový štáb upravil opatrenia

Ilustračné fotografie. Zdroj: Anna Shvets na Pexels

Premiér Slovenskej republiky Peter Pellegrini dnes potvrdil 11 nových prípadov nákazy ochorením COVID-19. V okrese Nové Zámky sú aktuálne dvaja nakazený. Krízový štáb upravil svoje opatrenia a otvorené budú môcť byť aj čistiarne či pneu-servisy.Premiér Peter Pellegrini po dnešnom rokovaní Ústredného krízového štábu potvrdil, že pribudlo 11 nových prípadov nákazy koronavírusom. Aktruálne je na Slovensku 72 potvrdených prípadov nákazy novým vírusom. Krízový štáb taktiež vydal nové opatrenia a odporúčania proti šíreniu COVID-19.

Všetky predošlé opatrenia zostávajú v platnosti, menia sa iba niektoré skutočnosti. Otvorené budú môcť byť aj čistiarne, neuservisy a autoservisy. Fungovať môžu naďalej aj taxi služby, nesmú však prevážať zákazníkov, iba tovar. To znamená, že môžu pracovať ako donášková služba.Aktuálne platí pre štátne nemocnice núdzový stav (viac o opatreniach v novozámockej nemocnici sa dočítate tu). Krízový štáb bude vláde odporúčať rozšíriť toto nariadenie aj na súkromné nemocnice.

Krízový štáb SR taktiež dôrazne odporúča aby boli do hromadnej dopravy, úradov a verejných budov vpustený iba ľudia s rúškom. V Nových Zámkoch už podobné nariadenie platí a do MHD sa bez rúška nedostanete.Vláda sa rozhodla, že zatiaľ k obmedzovaniu pohybu všetkých občanov nepristúpi a toto opatrenie zostáva len v rovine odporúčania. Premiér však varoval, že hneď, ako sa ukáže, že ľudia dobrovoľnú karanténu nerešpektujú, krízový štáb a vláda sú pripravené vyhlásiť kedykoľvek núdzový stav a obmedziť tak pohyb občanov. Od 18. 3. 2020 sú zrušené všetky IC vlaky až do odvolania. Železničná spoločnosť Slovensko od 17.3 obmedzí lôžkové, ležadlové a automobilové vozne.

Ďalšie články o aktuálnej situácií v súvislosti s koronavírusom v Nových Zámkoch nájdete tu.