Pribudli ďalšie 4 prípady z okresu Nové Zámky, Slovensko má viac než 1000 nakazených

Ilustračná fotografia. Zdroj: Pexels.com

V piatok  na Slovensku pribudlo 40 pozitívnych prípadov ochorenia COVID-19, medzi novými prípadmi sú ľudia z okresu Nové Zámky. Slovensko má aktuálne 1089 pozitívnych ľudí.

Počas piatka bolo na Slovensku urobených 3144 testov na koronavírus, 3104 z nich bolo negatívnych. Celkový počet nakazených na Slovensku teda vzrástol o 40, Ministerstvo zdravotníctva aktuálne eviduje 1089 ľudí s pozitívnym testom na koronavírus. „Celkový počet testov s negatívnym výsledkom je 39 864,“ informuje Ministerstvo.Z ochorenia sa už podarilo uzdraviť 213 ľudí. Väčšina z nich sa vyliečila v domácej karanténe, ostatný boli hospitalizovaný v nemocniciach. „Z 213 vyliečených bolo 52 hospitalizovaných v nemocniciach a 161 sa vyliečilo v domácej izolácii. Údaje o vyliečených hlásia regionálne úrady verejného zdravotníctva Úradu verejného zdravotníctva,“ informuje Ministerstvo zdravotníctva. Hospitalizovaných je v súvislosti s ochorením viacero ľudí, niektorý používajú umelú pľúcnu ventiláciu. „Podľa štatistík NCZI je na JIS desať pacientov, dvaja sú na umelej pľúcnej ventilácii,“ informuje Ministerstvo zdravotníctva.Medzi ľuďmi u ktorých potvrdili v piatok koronavírus boli aj štyria ľudia z okresu Nové Zámky. Jedná sa o 24 ročnú ženu, 36 ročnú ženu a 50 ročnú ženu. Ďalším novým nakazeným z okresu Nové Zámky je 38 ročný muž, ktorý sa nachádza v karanténnom stredisku Poprad. Celkovo tak z okresu Nové Zámky pochádza 29 ľudí s pozitívnym testom na ochorenie COVID-19. Prvý prípad sa v okrese objavil približne v polovici minulého mesiaca.Počas včerajšieho dňa žiaľ pribudli aj dve úmrtia. Na Slovensku koronavírusu podľahlo 11 ľudí. Jedno z úmrtí pochádza z nemocnice Poprad. Táto nemocnica včera nahlásila úmrtie klientky Centra sociálnych služieb v Batizovciach, ktorá mala pozitívny test na koronavírus. „V nemocnici na oddelení so špeciálnym režimom pre podozrivých z ochorenia Covid-19 bola hospitalizovaná štyri dni,“ informuje Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky. Druhé úmrtie sa týka klientky domova sociálnych služieb v Pezinku. Tá ochoreniu podľahla dnes ráno v Univerzitnej nemocnici Bratislava.

Štyria zamestnanci nemocnice v Nových Zámkoch majú koronavírus

Články o aktuálnej situácií v súvislosti s koronavírusom v Nových Zámkoch nájdete tu. Prihláste sa aj na odber Novozámockého newslettera, aby vám nič neušlo.