Príďte darovať krv počas Valentínskej kvapky krvi

„Láska má mnoho podôb“, takto znie slogan Valentínskej kvapky krvi. Počas sviatka zamilovaných budete môcť darovať tú najcennejšiu tekutinu i v Nových Zámkoch.Darovať krv môžete od 14.2 až do 21.3 vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou na Slovenskej ulici 11 A v Nových Zámkoch, taktiež počas mobilných odberov, ktoré sú zverejňované na webe NTS SR. Akciu organizuje Slovenský Červený kríž a NTS SR.

Prečo je dôležité darovať krv?

„Potreba krvi je veľká. Približne 180 000 transfúznych jednotiek červených krviniek sa každoročne spotrebuje iba na Slovensku,“ píše NTS SR na svojich stránkach. Krv potrebujú ľudia, ktorí sa stali obeťami dopravnej nehody, vážnej choroby, ľudia podstupujúci operácie a mnohí ďalší. „Darovanie krvi je skutočným „darom života“, ktorý zdravý jedinec môže poskytnúť ľuďom chorým a po úrazoch. Je to veľmi prospešný, bezpečný a jednoduchý humánny krok,“ dodáva NTS SR.Kto môže darovať krv a ako darovať?

„Interval darovania je pre mužov každé 3 mesiace a pre ženy každé 4 mesiace. Celý proces darovania krvi trvá od registrácie až po odchod domov približne hodinu a samotný odber len 5 – 15 minút, počas ktorých daruje darca 450 ml krvi,“ konštatuje NTS SR. Ak môžete, určite príďte darovať krv už budúci týždeň počas Valentínskej kvapky krvi!Zdroj: www.novezamky.sk, www.ntssr.sk

Richard Prutkay

Autor článku: Richard Prutkay

Založil som a dodnes spravujem regionálny spravodajský portál Som Novozámčan. Záleží mi na mojom rodnom meste Nové Zámky a preto sa ho snažím zlepšovať prostredníctvom mojej práce v Som Novozámčan a Teen Media.

Zdieľajte článok:

Komentáre - Vyjadrite svoj názor: