Prípady koronavírusu v okrese Nové Zámky pribúdajú, novým nakazeným je starší muž

Ilustračná fotografia. Zdroj: Pexels

Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky opäť zverejnil okresy z ktorých pochádzajú nový nakazený. Najnovším pozitívnym prípadom z okresu Nové Zámky je starší muž.Za včerajší deň bolo na Slovensku laboratóriami potvrdených 27 nových prípadov nakazenia koronavírusom, ktorí sa začal na Slovensku šíril na začiatku marca. Negatívnych vzoriek bolo 661, celkovo bolo v pondelok otestovaných 688 ľudí.

„Na Slovensku evidujeme k dnešnému dňu (31.03.2020) celkovo 7857 negatívnych vzoriek, potvrdených prípadov ochorenia je 363,“ informuje ÚVZ SR.V okrese Nové Zámky je aktuálne potvrdených 9 prípadov nákazy novým koronavírusom. Najnovší prípad sa týka 65 ročného muža, ktorý bol v pondelok pozitívne testovaný na koronavírus. V nedeľu pribudli v okrese Nové Zámky dva prípady nákazy koronavírusom, vtedy sa jednalo o 47 ročnú ženu a o 57 ročného muža.Z dôvodu nárastu množstva prípadov ochorenia COVID-19 platia na Slovensku mnohé opatrenia. Jedným z nich je aj povinné nosenie rúška mimo domu. „Príslušné regionálne úrady verejného zdravotníctva SR zabezpečujú všetky potrebné protiepidemické opatrenia na elimináciu rizika šírenia ochorenia,“ informuje ÚVZ SR.

Ďalšie články o aktuálnej situácií v súvislosti s koronavírusom v Nových Zámkoch nájdete tu. Prihláste sa aj na odber Novozámockého newslettera, aby vám nič neušlo.