Už viete, čo budete robiť tento týždeň? Pozrite sa, čo sa bude diať v Nových Zámkoch!

Autor Fotografie: Tomáš Nagy

Už viete, čo budete robiť tento týždeň? V Nových Zámkoch sa nudiť určite nebudete. Prinášame vám zoznam podujatí, kam sa môžete ísť pozrieť.

Hrady Kráľa Mateja – Múzeum Jána Thaina pre vás pripravilo výstavu o hradoch kráľa Mateja Korvína. Matej Korvín pochádzal z rodu Huňadyovcov a jeho otec Ján Huňady bol najbohatším veľmožom v Uhorsku. Kráľ Matej K. sa v pamäti národa zachoval ako dobrý kráľ. Vernisáž sa bude konať 15.3 o 16:00. Článok o výstave nájdete tu.

Koncert NEDVĚDOVCI & Band – Obľúbených hudobníkov Františka a Vojtu Nedvědovcov si budete môcť vypočuť i v Nových Zámkoch. Koncert sa bude konať 14.3 o 19:00 v Dome Kultúry. Vstupné je 17 EUR, lístky si môžete zakúpiť i dopredu a to v Dome Kultúry.Talianska grafika II –V januári 2019 sme si pripomenuli sto rokov od narodenia majstra Ernesta Zmetáka a v tomto roku oslavuje Galéria umenia Ernesta Zmetáka v Nových Zámkoch 40 rokov odo dňa svojho založenia. Výstava Talianska grafika II je vstupnou bránou do tohto roka jubileí. Celý článok o výstave nájdete tu. Výstava je otvorená do 23. marca 2019.

BWB – Ďalšou výstavou je výstava fotografií Budapest – Wien – Bratislava, ktorú si môžete pozrieť v Poetry Café galérií (Dom Kultúry, Hlavné Námestie 7).Koncert JJ Cale Tribute & Calvados Band – Táto skupina bude hrať 15.3 o 21:30 v Kine Mier. Vstupné sa nevyberá.

Koncert Čechomor – Arzén Tour 2019 – Česká skupina Čechomor vyráža na turné po Slovensku. Koncert sa bude konať 16.3.2019 o 19:00 v Športovej Hale Milénium.

Marec – mesiac knihy – Dňa 17.3.2019  od 15:00 do 17:00  bude v OC AQUARIO rušno. V rámci mesiaca knihy tu bude prenosné nahrávacie štúdiu, beseda s autorkou, súťaž a ešte omnoho viac.Valentínska kvapka krvi – „Láska má mnoho podôb“, takto znie slogan Valentínskej kvapky krvi. Počas sviatka zamilovaných ste mohli darovať tú najcennejšiu tekutinu i v Nových Zámkoch. Darovať krv je ešte možné do 21.3 vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou na Slovenskej ulici 11 A v Nových Zámkoch, taktiež počas mobilných odberov, ktoré sú zverejňované na webe NTS SR. Článok o udalosti nájdete tu.

Speleo – Od 8 do 31 marca si budete môcť pozrieť výber tých najlepších fotografií z jaskýň. Nájdete ich v minigalérii v Kine Mier.Vstup je zadarmo. Galéria je otvorená každý pracovný deň od 8:00 do 16:00.

Pre najaktuálnejšie spravodajstvo nás sledujte na FaceBook-u:

Ak už si vyberiete ktorékoľvek z týchto podujatí, želáme vám príjemnú zábavu!

Kliknutím na názov podujatia zobrazíte plagát/viac informácií.

Zdroj: www.novezamky.sk