Už máte program na budúci týždeň? Pozrite sa, čo sa bude diať v Nových Zámkoch?

Zdroj: Nové Zámky Fotoalbum

Už viete, čo budete robiť budúci týždeň? V Nových Zámkoch sa nudiť určite nebudete. Prinášame vám zoznam podujatí, kam sa môžete ísť pozrieť.Národný týždeň manželstva Už budúci týždeň, 11-17.2019, bude Národný týždeň manželstva. Je to týždenná iniciatíva na podporu manželstva, ktorá prebieha každý rok vo „valentínskom“ týždni. Nedávno sme vám priniesli rozhovor s organizátormi tohto podujatia spolu s tým, čo sa bude počas tohto týždňa diať  v Nových Zámkoch. Článok o podujatí nájdete tu.

Výstava Prvé Republiky – Výstava je zameraná na obdobie začleňovania územia Slovenska, v rámci neho aj dnešného Nitrianskeho samosprávneho kraja, do Československej republiky. Môžete si ju pozrieť do konca marca 2019.  Článok o výstave nájdete tu. Môžete si ju pozrieť v bežné pracovné dni v Múzeu Jána Thaina.

Talianska grafika IIV januári 2019 sme si pripomenuli sto rokov od narodenia majstra Ernesta Zmetáka a v tomto roku oslavuje Galéria umenia Ernesta Zmetáka v Nových Zámkoch 40 rokov odo dňa svojho založenia. Výstava Talianska grafika II je vstupnou bránou do tohto roka jubileí. Celý článok o výstave nájdete tu. Výstava je otvorená do 23. marca 2019.
Valentínska kvapka krvi – „Láska má mnoho podôb“, takto znie slogan Valentínskej kvapky krvi. Počas sviatka zamilovaných budete môcť darovať tú najcennejšiu tekutinu i v Nových Zámkoch. Darovať krv môžete od 14.2 až do 21.3 vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou na Slovenskej ulici 11 A v Nových Zámkoch, taktiež počas mobilných odberov, ktoré sú zverejňované na webe NTS SR. Článok o udalosti nájdete tu.

Symfónia radosti – Výstavu výtvarných diel  s názvom Symfónia Radosti si môžete pozrieť až do 17.2 na poschodí OC AQUARIO.

BWB – Ďalšou výstavou je výstava fotografií Budapest – Wien – Bratislava, ktorú si môžete pozrieť v Poetry Café galérií (Dom Kultúry, Hlavné Námestie 7).Valentínsky ples – Základná škola G. Bethlena vás pozýva na ples, ktorý sa uskutoční 15.2 o 19:00 v Cisársko-Kráľovskej jazdiarni. Viac informácii nájdete tu.

Ak už si vyberiete ktorékoľvek z týchto podujatí, želáme vám príjemnú zábavu!

Nezabudnite hlasovať za Nové Zámky v súťaži Žihadielko 2019 až do 28.2.2019Zdroj: www.novezamky.sk

Hlasujte o novom názve pre RTTV Slovakia: