Už viete, čo budete robiť budúci týždeň? Pozrite sa, čo sa bude diať v Nových Zámkoch! (17. týždeň)

Ilustračná fotografia, zdroj: Eva Labayová

Už viete, čo budete robiť budúci týždeň? V Nových Zámkoch sa nudiť určite nebudete. Prinášame vám zoznam podujatí, kam sa môžete ísť pozrieť.

Jarný eko festival –  „Trieďme spolu pre menej odpadu,“ tak znie slogan celodenného poradensko-informačného a výchovno-vzdelávacieho podujatia. Uskutoční sa z príležitosti Dňa Zeme 25. apríla 2019 (štvrtok) od 10:00 do 17:30 na Hlavnom námestí. V prípade nepriaznivého počasia sa podujatie uskutoční v kine Mier.

ECO Tour – Jedná sa o unikátny ekologický projekt s Thomasom Puskailerom. Počas hodinového interaktívneho programu zažijete súťaže, kvíz, eko pesničky a mnoho ďalšieho nevynímajúc i autogramiádu. Podujatie sa uskutoční 28.4.2019 od 15:00 – 17:00 v OC AQUARIO.
Hrady Kráľa Mateja – Múzeum Jána Thaina pre vás pripravilo výstavu o hradoch kráľa Mateja Korvína. Matej Korvín pochádzal z rodu Huňadyovcov a jeho otec Ján Huňady bol najbohatším veľmožom v Uhorsku. Kráľ Matej K. sa v pamäti národa zachoval ako dobrý kráľ. Výstavu si budete môcť pozrieť až do 23.5.2019. Článok o výstave nájdete tu.

Študentské roky E. Zmetáka – Študentské roky, učitelia, spolužiaci a podnety s ktorými sa mladý výtvarník stretáva často zohrávajú kľúčový význam. Formujú jeho pohľad a smerovanie.  Galéria umenia Ernesta Zmetáka v Nových Zámkoch venuje zvýšenú pozornosť tvorbe svojho zakladateľa a darcu zbierkového fondu, Ernesta Zmetáka. Výstava potrvá od 28. 3. až do 11. 5. 2019. Článok o výstave nájdete tu.

Odpady – Informačná a náučná výstava o problematike tvorby komunálneho odpadu z domácností, škôl, organizácií a firiem. Túto výstavu si budete môcť pozrieť od 8.4.2019 do 23.4.2019 v Mini galérií Kina Mier.Peter Harna – Vernisáž výstavy fotografií tohoto umelca sa uskutoční 14.4.2019 o 16:00, následne výstava potrvá až do  31.5.2019. Výstavu nájdete v Poetry café galérií v Dome kultúry.

Jarný kurz kreslenia – Galéria umenia Ernesta Zmetáka v Nových Zámkoch pre vás pripravila kurz kreslenia lektorský výklad nzvaný „Jarný Kurz“. Získate základy kompozície, perspektívy, tieňovania a mnoho ďalšieho. Je potrebné sa vopred prihlásiť, viac informácií nájdete tu.

Pre najaktuálnejšie spravodajstvo nás sledujte na FaceBook-u:

Ak už si vyberiete ktorékoľvek z týchto podujatí, želáme vám príjemnú zábavu!

Kliknutím na názov podujatia zobrazíte plagát/viac informácií.

Zdroj: www.novezamky.sk