Už máte program na budúci týždeň? Prinášame vám zoznam podujatí! (12. týždeň)

Zdroj: Archív Som Novozámčan

Už viete, čo budete robiť budúci týždeň? V Nových Zámkoch sa nudiť určite nebudete. Opäť vám prinášame vám zoznam podujatí, kam sa môžete ísť pozrieť.

Hrady Kráľa Mateja – Múzeum Jána Thaina pre vás pripravilo výstavu o hradoch kráľa Mateja Korvína. Matej Korvín pochádzal z rodu Huňadyovcov a jeho otec Ján Huňady bol najbohatším veľmožom v Uhorsku. Kráľ Matej K. sa v pamäti národa zachoval ako dobrý kráľ. Výstavu si budete môcť pozrieť až do 23.5.2019. Článok o výstave nájdete tu. Čoskoro vám prinesieme aj reportáž z tejto výstavy.

Slávnostné odovzdávanie ocenení – Primátor mesta Mgr. art. Otokar Klein vás pozýva na odovzdávanie cien úspešným reprezentantom mesta Nové Zámky.Ocenení budú za svoje výkony reprezentujúce nielen ich samých a ich domovskú organizáciu, ale aj naše mesto. Odovzdávanie sa uskutoční dňa 20. marca 2019 o 17:00 h v Dome Kultúry na Hl. Námestí.Komentovaná prehliadka výstavy Talianska Grafika II – V januári 2019 sme si pripomenuli sto rokov od narodenia majstra Ernesta Zmetáka a v tomto roku oslavuje Galéria umenia Ernesta Zmetáka v Nových Zámkoch 40 rokov odo dňa svojho založenia. Výstava Talianska grafika II je vstupnou bránou do tohto roka jubileí. Výstava je otvorená do 23. marca 2019. Dňa 21.3 o 17:00 sa uskutoční komentovaná prehliadka výstavy Talianska Grafika II. Sprevádzať vás bude kurátor výstavy, Martin Šugár. Článok o výstave nájdete tu.

Valentínska kvapka krvi – „Láska má mnoho podôb“, takto znie slogan Valentínskej kvapky krvi. Počas sviatka zamilovaných ste mohli darovať tú najcennejšiu tekutinu i v Nových Zámkoch. Darovať krv je ešte možné do 21.3 vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou na Slovenskej ulici 11 A v Nových Zámkoch, taktiež počas mobilných odberov, ktoré sú zverejňované na webe NTS SR. Článok o udalosti nájdete tu.Zápas MHC Štart Nové Zámky – Dňa 21.3 o 18:30 sa v Hale Milénium uskutoční zápas medzi MHC Štart Nové Zámky a HK Agro Topoľčany. Dňa 19.3 o 17:00 si zahrá mladší dorast proti ŠKP Bratislava, v ten istý deň o 18:45 si starší dorast zahrá taktiež proti ŠKP Bratislava.

Jarný koncert – Základná Umelecká Škola vás pozýva na Jarný koncert a výstavu prác žiakov. Oboje sa uskutoční 22.3 o o 17:00 v Dome Kultúry na Hlavnom námestí.

BWB – Ďalšou výstavou je výstava fotografií Budapest – Wien – Bratislava, ktorú si môžete pozrieť v Poetry Café galérií (Dom Kultúry, Hlavné Námestie 7).Speleo – Od 8 do 31 marca si budete môcť pozrieť výber tých najlepších fotografií z jaskýň. Nájdete ich v minigalérii v Kine Mier.Vstup je zadarmo. Galéria je otvorená každý pracovný deň od 8:00 do 16:00.

Pre najaktuálnejšie spravodajstvo nás sledujte na FaceBook-u:

Ak už si vyberiete ktorékoľvek z týchto podujatí, želáme vám príjemnú zábavu!

Kliknutím na názov podujatia zobrazíte plagát/viac informácií.

Zdroj: www.novezamky.sk