Deň rodiny, Deň matiek a mnoho ďalšieho, prečítajte si program na budúci týždeň (19.týždeň)


Už viete, čo budete robiť budúci týždeň? V Nových Zámkoch sa nudiť určite nebudete. Prinášame vám zoznam podujatí, kam sa môžete ísť pozrieť.

Spomienkový večer – Spomienkový večer pri príležitosti 100. výročia úmrtia M. R. Štefánika sa uskutoční 6.5.2019 o 18:00 v Dome Kultúry v Nových Zámkoch. Na tejto akcií bude účinkovať Juraj Sarvaš, Mária Schlosserová a ďalší. Vstup je voľný.

Zahrajže nám píšťalôčka – Prezentačná súťaž, sólová hra a komorná hra s medzinárodnou účasťou sa uskutoční 10.5.2019 od 9:00 do 16:00 v Dome Kultúry v Nových Zámkoch. Akcia sa koná pod záštitou primátora mesta, Mgr. art. Otokara Kleina.
Študentské roky E. Zmetáka – Študentské roky, učitelia, spolužiaci a podnety s ktorými sa mladý výtvarník stretáva často zohrávajú kľúčový význam.  Galéria umenia Ernesta Zmetáka v Nových Zámkoch venuje zvýšenú pozornosť tvorbe svojho zakladateľa a darcu zbierkového fondu, Ernesta Zmetáka. Výstava potrvá od 28. 3. až do 11. 5. 2019. Článok o výstave nájdete tu.

Všade vonia mamou – Slávnostný program ku Dňu matiek sa bude konať 10.5.2019 o 17:00 v Dome Kultúry. Účinkovať bude Komorný súbor Píšťalôčka, ale i recitátori či Luxurians.

Deň rodiny 2019 – Aj tento rok sa v Nových Zámkoch uskutoční obľúbený deň rodiny. Tentokrát budete môcť nahliadnuť do zákulisia televízie, pozrieť vesmír v astronomickom kabinete, ale i navštíviť plaváreň s 50% zľavou. Celý program nájdete tu.

Výtvarné spektrum 2019 – Krajské kolo tejto celoštátnej súťaže a prehliadky neprofesionálnej výtvarnej tvorby sa uskutoční 26.4.2019 o 17:00 v Cisársko Kráľovskej Jazdiarni. Súťaž organizuje Regionálne Osvetové stredisko.Do práce na bicykli – Celonárodná cyklosúťaž bude prebiehať od 1. do 31. mája tohto roka. Prihlásiť sa môžu školské či pracovné tímy. Viac informácií nájdete tu.

Peter Harna – Diela tohoto umelca si môžete pozrieť až do 31.5.2019. Výstavu nájdete v Poetry café galérií v Dome kultúry.

Pre najaktuálnejšie spravodajstvo nás sledujte na FaceBook-u:

Ak už si vyberiete ktorékoľvek z týchto podujatí, želáme vám príjemnú zábavu!

Kliknutím na názov podujatia zobrazíte plagát/viac informácií.

Zdroj: www.novezamky.sk