Noc v Múzeu, Alexandrovci a mnoho ďalšieho (20.týždeň)

Foto: archív Som Novozámčan

Už viete, čo budete robiť budúci týždeň? V Nových Zámkoch sa nudiť určite nebudete. Tu je zoznam podujatí, kam sa môžete ísť pozrieť.

Kultúrne akcie

Alexandrovci – Pri príležitosti 90. výročia založenia originálneho zboru vám Alexandrovci zahrajú 15.5 o 19:00 na Zimnom Štadióne. Vstupné sa pohybuje od 15 do 30 EUR, lístky si môžete zakúpiť kliknutím sem.

Deň rodiny 2019 – Aj tento rok sa v Nových Zámkoch uskutoční obľúbený Deň rodiny. Tentokrát budete môcť nahliadnuť do zákulisia televízie, pozrieť vesmír v astronomickom kabinete, ale i navštíviť plaváreň s 50% zľavou. Celý program nájdete tu.

Tentoraz idem voliť – Roadshow „Tentoraz idem voliť“, ktorej cieľom je zvýšiť účasť voličov na voľbách do Európskeho Parlamentu  sa uskutoční 16.5 na Hlavnom Námestí.



Noc múzeí a galérií – Galéria Ernesta Zmetáka v Nových Zámkoch si pre vás pripravila pri príležitosti tohoto dňa (18.5) prehliadky výstav a mnoho ďalšieho. Prvá prehliadka sa uskutoční už o 14:30, kompletný program nájdete tu.

Baranček so zlatou kožušinou (HU) – Jedná sa o jednu z najobľúbenejších maďarských ľudových rozprávok. V podobe bábkového predstavenia pre deti ju uvidíte 19.5 o 10:00 v malej sále Domu Kultúry.

Do práce na bicykli – Celonárodná cyklosúťaž bude prebiehať od 1. do 31. mája tohto roka. Prihlásiť sa môžu školské či pracovné tímy. Viac informácií nájdete tu.

Výtvarné spektrum 2019 – Krajské kolo tejto celoštátnej súťaže a prehliadky neprofesionálnej výtvarnej tvorby sa uskutoční 26.4.2019 o 17:00 v Cisársko Kráľovskej Jazdiarni. Súťaž organizuje Regionálne Osvetové stredisko.

Školy s rešpektom – Táto výstava fotografií sa nachádza v priestoroch Strednej odbornej školy stavebnej (3-10.5), neskôr ju uvidíte v priestoroch Gymnázia P. Pázmáňa s VJM, nakoniec zavíta do vestibulu Kina Mier. Cieľom výstavy je diskusia o školstve, viac informácií nájdete tu.

Marián Mudroch – Vernisáž výstavy obrazov tohoto umelca sa uskutoční 16.5.2019 o 17:00 v Galérií Ernesta Zmetáka. Táto výstava načrtáva metaforický oblúk od raných prác z čias štúdií na Vysokej škole výtvarných umení po nedávne diela.

Peter Harna – Diela tohoto umelca si môžete pozrieť až do 31.5.2019. Výstavu nájdete v Poetry café galérií v Dome kultúry.



Hrady Kráľa Mateja – Múzeum Jána Thaina pre vás pripravilo výstavu o hradoch kráľa Mateja Korvína. Matej Korvín pochádzal z rodu Huňadyovcov a jeho otec Ján Huňady bol najbohatším veľmožom v Uhorsku. Kráľ Matej K. sa v pamäti národa zachoval ako dobrý kráľ. Výstavu si budete môcť pozrieť až do 23.5.2019. Článok o výstave nájdete tu.

Noc v múzeu – Múzeum Jána Thaina si pre vás opäť pripravilo Noc v múzeu, ktorá sa uskutoční 18.5 od 16:00 do 22:00. Uvidíte vystúpenie ochotníkov, ukážky zdobenia vajíčok a mnoho ďalšieho. Program nájdete tu.

TOP z okolia Nových Zámkov

Levické putovanie za vínom – 11 vinárov zo združenia TERROIR TEKOV predstaví svoje vína na nádvorí Levického hradu. Vstupné vás vyjde 24 EUR.Spolu budete môcť ochutnať viac než 100 vzoriek.

Fotografie a pohľadnice M. R. Štefánika – Tieto unikátne kúsky  zo zbierky Ing. Jána Pánského si môžete pozrieť v Ponitrianskom Múzeu.

Pre najaktuálnejšie spravodajstvo nás sledujte na FaceBook-u:

Ak už si vyberiete ktorékoľvek z týchto podujatí, želáme vám príjemnú zábavu!

Kliknutím na názov podujatia zobrazíte plagát/viac informácií.

Zdroj: www.novezamky.sk, www.kamdomesta.sk, www.regionnitra.sk, Múzeum Jána Thaina