Už máte program na budúci týždeň? Pozrite sa, čo sa bude diať v Nových Zámkoch!

Autor Fotografie: Tomáš Nagy

Už viete, čo budete robiť budúci týždeň? V Nových Zámkoch sa nudiť určite nebudete. Prinášame vám zoznam podujatí, kam sa môžete ísť pozrieť.

Lord Norton & sluha James – Túto legendárnu komédiu, ktorá vracia po 20 rokoch si budete môcť pozrieť 18.2.2019 ( v pondelok) o 19:00 v DK KOVAK. Vstupenka stojí 17 EUR.

Výstava Prvé Republiky – Výstava je zameraná na obdobie začleňovania územia Slovenska, v rámci neho aj dnešného Nitrianskeho samosprávneho kraja, do Československej republiky. Môžete si ju pozrieť do konca marca 2019.  Článok o výstave nájdete tu. Môžete si ju pozrieť v bežné pracovné dni v Múzeu Jána Thaina.

Talianska grafika IIV januári 2019 sme si pripomenuli sto rokov od narodenia majstra Ernesta Zmetáka a v tomto roku oslavuje Galéria umenia Ernesta Zmetáka v Nových Zámkoch 40 rokov odo dňa svojho založenia. Výstava Talianska grafika II je vstupnou bránou do tohto roka jubileí. Celý článok o výstave nájdete tu. Výstava je otvorená do 23. marca 2019.

Valentínska kvapka krvi – „Láska má mnoho podôb“, takto znie slogan Valentínskej kvapky krvi. Počas sviatka zamilovaných ste mohli darovať tú najcennejšiu tekutinu i v Nových Zámkoch. Darovať krv je ešte možné do 21.3 vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou na Slovenskej ulici 11 A v Nových Zámkoch, taktiež počas mobilných odberov, ktoré sú zverejňované na webe NTS SR. Článok o udalosti nájdete tu.

BWB – Ďalšou výstavou je výstava fotografií Budapest – Wien – Bratislava, ktorú si môžete pozrieť v Poetry Café galérií (Dom Kultúry, Hlavné Námestie 7).
Fašiangová zabíjačkaOpäť sa bude konať tradičná Fašiangová zabíjačka spojená s ochutnávkou. Akcia začína o 8:00 v Športovej Hale Milénium a ochutnávka sa uskutoční o 16:00. Vstupné je symbolické 1 EURO.

Balalajka 2019 – Jedná sa o turné sólistov donského kozáckeho chóru. Na jubilejné desiate európske turné prinášajú energiu, nezameniteľné vokály a ešte omnoho viac. Koncert sa bude konať 21.2 o 18:00 v Dome Kultúry. Viac informácií nájdete tu.

Matičný ples v Šuranoch – V neďalekých Šuranoch sa bude konať ples, ktorý organizuje MO Matice slovenskej Šurany. Vstupné je 25 EUR. Akcia sa koná 23.2 o 18:00 v Spoločenskej Hale v Šuranoch.

Karnevalový hrad – Divadielko Dunajka vás pozýva na predstavenie „Karnevalový hrad“, ktoré sa bude hrať 24.2 o 10:00 v malej sále Domu Kultúry. Hra je vhodná pre deti od 3 do 9 rokov. Vstupné je 1 EURO pre deti 3 EURÁ pre dospelých.

Ak už si vyberiete ktorékoľvek z týchto podujatí, želáme vám príjemnú zábavu!

Kliknutím na názov podujatia zobrazíte plagát/viac informácií.

Nezabudnite hlasovať za Nové Zámky v súťaži Žihadielko 2019 až do 28.2.2019

Zdroj: www.novezamky.sk