Novoročný koncert trojkráľový, Národní třída, hokej a mnoho ďalšieho

Hlavné Námestie, Nové Zámky (Ilustračná fotografia). Zdroj: www.novezamky.sk

Dúfame, že ste prežili zábavný silvester a prajeme vám všetko dobré do nového roka. V prvom programe na budúci týždeň roka 2020 nájdete výstavy, zaujímavé filmy či športové podujatia.

Novoročný koncert trojkráľový (6.1.2020)
Cirkevný sviatok, ktorý pripomína troch kráľov je tu už za chvíľu. Trojkráľový novoročný koncert sa uskutoční v pondelok o 15-tej hodine vo Františkánskom kostole.

Arcibiskupi v dejinách Nových Zámkov (28.11.2019 – 22.2.2020)

Po výstave „Bojujte a ak treba, položte aj život!“ prichádza nová výstava zameraná na Arcibiskupov.  Spomienková výstava venovaná najvyšším predstaviteľom uhorskej cirkevnej hierarchie je koncipovaná tak, že sa zmieni o všetkých ostrihomských arcibiskupoch, ktorí sa výraznejšie zapísali do dejín Nových Zámkov. Výstava potrvá až do konca februára. Videoreportáž a viac informácií o výstave nájdete tu.

Národní třída (8.1.2020)
Kedysi tu bol všade iba temný les, dnes tu stojí sídlisko s panelákmi. Práve tu je doma chlapík, ktorému nikto nepovie inak ako Vandam. Žije sám, v byte na okraji Prahy, a každý deň doma cvičí, aby bol v kondícii. Vraj dal vtedy v Novembri ’89 na Národní tříde dejiny jednou ranou do pohybu. Vyberte sa do kina a využite prvú výhodu kartičky Filmového klubu v novom roku. Projekcia sa uskutoční v utorok o pol ôsmej v Kine Mier a bude zadarmo pre členov filmového klubu. Viac o filme sa dočítate v našej filmovej rubrike.

Rodinné striebro (5.12.2019 – 25.1.2020)
Pri jubileách galérií dobrým zvykom bývajú bilančné výstavy, kde sa kurátori inštitúcie ohliadnu za uplynulými rokmi – zhodnotia situáciu a skladajú účty verejnosti. Predstavia ako v rámci svojich možností napĺňajú jednu z kľúčových úloh galérie: zveľaďovanie jej zbierkového fondu. Prírastky galérie od roku 2005 do roku 2019 si môžete pozrieť na novej výstave do 25.1.2019.

Novozámocké Vianoce (30.11.2019 – 6.1.2020)

Vianočný program v Nových Zámkoch bude opäť veľkolepý. Až do začiatku januára je pre vás pripravených množstvo podujatí. Kompletný program nájdete tu. Vo videoreportáži zistíte, čo môžete robiť na novozámockých vianočných trhoch.

Rodina bez cigariet (1.11.2019 – 11.1.2020)

Rodina bez cigariet je názov celoslovenskej súťaže, ktorú organizuje Občianske združenie Rodina a spoločnosť. Úlohou 8. ročníka súťaže je vytvoriť výtvarnú prácu zameranú na témy ako sú zdravý životný štýl, spôsob trávenia voľného času, prezentovanie negatívneho postoja k fajčeniu alebo k iným návykovým látkam. Do súťaže sa môžu zapojiť žiaci ZŠ a ZUŠ z celého Slovenska. Najlepšie práce budú ocenené hodnotnými výhrami ako sú napríklad smartfóny, powerbanky či tričká s podtlačou vlastnej práce. Viac informácií nájdete na webe súťaže.

ŠportHokej (10.1.2020)

HC Mikron Nové Zámky bude hrať v piatok o pol siedmej na Zimnom štadióne proti HC Košice.

Chcete, aby vám už žiadne novinky neušli? Prihláste sa na odber  Novozámockého Newslettera.

Pre najaktuálnejšie spravodajstvo nás sledujte na FaceBook-u:

Ak už si vyberiete ktorékoľvek z týchto podujatí, želáme vám príjemnú zábavu!

Kliknutím na názov podujatia zobrazíte plagát/viac informácií.

Viete o podujatí, ktoré tu nie je? Napíšte nám na info@somnovozamcan.sk Ďakujeme!

Zdroj: www.novezamky.sk