Zábava na Nábreží, Modrá párty, ples i mnoho ďalšieho

Ilustračná fotografia – letecký záber na mesto Nové Zámky. Zdroj: archív Som Novozámčan

Výstavy, zábavy, ale aj dve výročia, tento týždeň sa nudiť určite nebudete. Vo štvrtok si pripomenieme výročie smrti Antona Bernoláka,v sobotu sa budete môcť zabaviť v Dome Matice Slovenskej.

207.výročie úmrtia Antona Bernoláka (16.1.2020)

Spomienková slávnosť a kladenie vencov pri Soche Antona Bernoláka na Hlavnom námestí sa uskutoční vo štvrtok o pol piatej. Tento rok si pripomíname dvesto-siedme výročie smrti prvého kodifikátora spisovnej slovenčiny, ktorý zomrel v roku 1813 v Nových Zámkoch.


Arcibiskupi v dejinách Nových Zámkov (28.11.2019 – 22.2.2020)

Po výstave „Bojujte a ak treba, položte aj život!“ prichádza nová výstava zameraná na Arcibiskupov.  Spomienková výstava venovaná najvyšším predstaviteľom uhorskej cirkevnej hierarchie je koncipovaná tak, že sa zmieni o všetkých ostrihomských arcibiskupoch, ktorí sa výraznejšie zapísali do dejín Nových Zámkov. Výstava potrvá až do konca februára. Videoreportáž a viac informácií o výstave nájdete tu.

27.výročie vzniku Slovenskej republiky (16.1.2020)

Slávnostné podujatie pri príležitosti dvadsiateho-siedmeho výročia vzniku samostatnej Slovenskej republiky sa uskutoční vo štvrtok o 17-tej hodine v Dome Kultúry na Hlavnom námestí.  Na programe sú slávnostné príhovory, vystúpenie ZUŠ a MoMS Nové Zámky.


Rodinné striebro (5.12.2019 – 25.1.2020)

Pri jubileách galérií dobrým zvykom bývajú bilančné výstavy, kde sa kurátori inštitúcie ohliadnu za uplynulými rokmi – zhodnotia situáciu a skladajú účty verejnosti. Predstavia ako v rámci svojich možností napĺňajú jednu z kľúčových úloh galérie: zveľaďovanie jej zbierkového fondu. Prírastky galérie od roku 2005 do roku 2019 si môžete pozrieť na novej výstave do 25.1.2019.

Zábava na Nábreží (18.1.2020)
Zabaviť sa budete môcť na Zábave na Nábreží, ktorá sa uskutoční v sobotu o 19-tej hodine v Dome Matice Slovenskej. Tanečná zábava potrvá až do 3 hodiny nad ránom a hrať vám bude Laci Nagy.

Modrá párty (19.1.2020)

Karnevalové párty pre deti s tématikou Šmolkou sa uskutoční v obchodnom centre AQUARIO v nedeľu o 15-tej hodine. Pripravené je maľovanie na tvár, tvorivé dielne a uskutoční sa aj súťaž o najlepšiu masku.

Novozámocký ples princov a princezien (19.1.2020)

Ples pre najmenších sa uskutoční v nedeľu o 15-tej hodine v Cisársko-kráľovskej jazdiarni.

Chcete, aby vám už žiadne novinky neušli? Prihláste sa na odber  Novozámockého Newslettera.

Pre najaktuálnejšie spravodajstvo nás sledujte na FaceBook-u:

Ak už si vyberiete ktorékoľvek z týchto podujatí, želáme vám príjemnú zábavu!

Kliknutím na názov podujatia zobrazíte plagát/viac informácií.

Viete o podujatí, ktoré tu nie je? Napíšte nám na info@somnovozamcan.sk Ďakujeme!

Zdroj: www.novezamky.sk