Folklórny ples, Vzdušné Zámky, Hokej a mnoho ďalšieho

Ilustračná fotografia. Zdroj: archív Som Novozámčan

Výstavy, zábavy, ale aj jedno z prvých podujatí v rámci Vzdušných Zámkov, budúci týždeň sa nudiť určite nebudete. V stredu budete môcť ísť na hokej, v sobotu sa uskutoční ples.

Program na budúci týždeň si od dnes môžete vypočuť i vo forme podcastu. Zvuk sa spustí kliknutím na šípku. Textový program nájdete nižšie.

4. Folklórny ples (1.2.2020)

Novozámocký súbor Matičiarik vás pozýva na štvrtý ročník folklórneho plesu. Ten sa uskutoční v sobotu o 19-tej hodine v Dome Matice Slovenskej na Nábrežnej ulici. Hrať bude DJ Marek Holka. O program sa postará Dolnozemský umelecký kolektív Krajan Vojvodina. Vstupné vás vyjde na 20 Eur. Prísť by ste mali v kroji, prípadne krojovom prvku.


Arcibiskupi v dejinách Nových Zámkov (do 22.2.2020)

Po výstave „Bojujte a ak treba, položte aj život!“ prichádza do Múzea Jána Thaina nová výstava zameraná na Arcibiskupov.  Spomienková výstava venovaná najvyšším predstaviteľom uhorskej cirkevnej hierarchie je koncipovaná tak, že sa zmieni o všetkých ostrihomských arcibiskupoch, ktorí sa výraznejšie zapísali do dejín Nových Zámkov. Výstava potrvá až do konca februára. Videoreportáž a viac informácií o výstave nájdete tu.

The Happy Girl. The Unhappy Girl. (30.1.2020 – 21.3.2020)
Grafiku Britských ostrovov 18. a 19. storočia zo zbierky Ernesta Zmetáka a Danice Zmetákovej si budete môcť pozrieť od piatka až do 21.marca. Po súbornej prehliadke početnej zbierky starej talianskej grafiky z daru Ernesta Zmetáka a Danice Zmetákovej výstavný program galérie pokračuje komornou výstavou grafických listov, ktoré vznikli na Britských ostrovoch alebo s týmto územím súvisia. Kolekcia pozostáva z viac ako 60 diel anglických a írskych majstrov, rytcov alebo autorov predlôh, činných v 18. a 19. storočí nielen na historickom území ostrovnej monarchie, ale tiež na európskom kontinente alebo boli určené na export do Spojených štátov. Výstava sa koná pod záštitou Britského veľvyslanectva na Slovensku a je súčasťou programu Vzdušné Zámky – Mesto kultúry 2020. Vernisáž sa uskutoční v piatok o 17-tej hodine v Galérií Ernesta Zmetáka.


Vrava sprava aj zľava (28.1.2020)

Prednáška určená poslucháčom so záujmom o problematiku „tekutých“ hraníc medzi fikciou a realitou v súčasnom verejnom priestore sa uskutoční v utorok o 12-tej hodine. Prezentuje niekoľko prístupov k tejto problematike optikou etnologických vied. Povedie ju lektor doc. PhDr. Petr Janeček, PhD. Je pražským etnológom a folkloristom. Vyštudoval etnológiu na Filozofickej fakulte a humanitné štúdia na Fakulte humanitných štúdií Karlovej univerzity v Prahe. V súčasnosti pracuje v Národopisnom oddelení Národného múzea a externe prednáša na Fakulte humanitných štúdií FFKU v Prahe. Prednáška sa uskutoční v Regionálnom osvetovom stredisku.

Šport

Hádzaná (29.1.2020, 1.2.2020)
Ženy z MHC Štart Nové Zámky si v stredu zahrajú v športovej hale Milénium o 18-tej proti Košice Crows. Muži budú hrať v sobotu o 18-tej hodine.

Hokej (29.1.2020)

HC Mikron Nové Zámky si v stredu o pol siedmej zahrá proti MHK 32 Liptovský Mikuláš. Zápas sa uskutoční na Zimnom Štadióne.

Chcete, aby vám už žiadne novinky neušli? Prihláste sa na odber  Novozámockého Newslettera.

Pre najaktuálnejšie spravodajstvo nás sledujte na FaceBook-u:

Ak už si vyberiete ktorékoľvek z týchto podujatí, želáme vám príjemnú zábavu!

Kliknutím na názov podujatia zobrazíte plagát/viac informácií.

Viete o podujatí, ktoré tu nie je? Napíšte nám na info@somnovozamcan.sk Ďakujeme!

Zdroj: www.novezamky.sk, Galéria Ernesta Zmetáka, www.vzdusnezamky.sk