Hokejová autogramiáda, Cesta do hlbin Vláčilovej duše a mnoho ďalšieho

Ilustračná fotografia. Zdroj: archív Som Novozámčan (2018)

Výstavy, diskusie, ale aj podujatia v rámci Vzdušných Zámkov, budúci týždeň sa nudiť určite nebudete. V stredu sa budete môcť vydať na cestu do Vláčilovej duše, počas celého týždňa môžete navštíviť výstavy v múzeu či galérií.

Program na budúci týždeň si môžete vypočuť i vo forme audio podcastu. Zvuk sa spustí kliknutím na naše logo. Textový program nájdete nižšie.

Autogramiáda (6.2.2020)

Autogramiáda hokejistov z HC Mikron Nové Zámky sa uskutoční vo štvrtok o 17-tej hodine v obchodnom dome Coop Jednota na Hlavnom námestí. Budete sa tu môcť stretnúť so svojimi obľúbenými hráčmi.


Arcibiskupi v dejinách Nových Zámkov (do 22.2.2020)

Po výstave „Bojujte a ak treba, položte aj život!“ prichádza do Múzea Jána Thaina nová výstava zameraná na Arcibiskupov.  Spomienková výstava venovaná najvyšším predstaviteľom uhorskej cirkevnej hierarchie je koncipovaná tak, že sa zmieni o všetkých ostrihomských arcibiskupoch, ktorí sa výraznejšie zapísali do dejín Nových Zámkov. Výstava potrvá až do konca februára. Videoreportáž a viac informácií o výstave nájdete tu.


Verejné korčuľovanie (3.2.2020)

Zimný štadión opäť otvára svoje brány aj verejnosti. Na verejné korčuľovanie môžete prísť v pondelok od 11:15 do 12:45, potom od 14:15 do 15:45 alebo večer od 17:15 do 18:45.

Valentínske rodinné tvorivé dielne (8.2.2019)

Spolu s deťmi si môžete prísť vytvoriť zaujímavé tematické Valentínske predmety. Dielne sa uskutočnia v sobotu o pol desiatej v Múzeu Jána Thaina. Budú trvať približne 2 hodiny. Je potrebné prihlásiť sa aspoň dva dni vopred cez e-mail muzeumnz.vystavy@centrum.sk alebo cez telefónne číslo 035/6400626. Podujatie je vhodné pre deti od šesť rokov.

The Happy Girl. The Unhappy Girl. (30.1.2020 – 21.3.2020)

Grafiku Britských ostrovov 18. a 19. storočia zo zbierky Ernesta Zmetáka a Danice Zmetákovej si budete môcť pozrieť od piatka až do 21.marca. Po súbornej prehliadke početnej zbierky starej talianskej grafiky z daru Ernesta Zmetáka a Danice Zmetákovej výstavný program galérie pokračuje komornou výstavou grafických listov, ktoré vznikli na Britských ostrovoch alebo s týmto územím súvisia. Kolekcia pozostáva z viac ako 60 diel anglických a írskych majstrov, rytcov alebo autorov predlôh, činných v 18. a 19. storočí nielen na historickom území ostrovnej monarchie, ale tiež na európskom kontinente alebo boli určené na export do Spojených štátov. Výstava sa koná pod záštitou Britského veľvyslanectva na Slovensku a je súčasťou programu Vzdušné Zámky – Mesto kultúry 2020. Vernisáž sa uskutoční v piatok o 17-tej hodine v Galérií Ernesta Zmetáka.


Cesta do hlbin Vláčilovej duše (5.2.2020, 6.2.2020)

V rámci projektu Kino Nostalgia, ktorý patrí do bohatého programu Vzdušných Zámkov sa vo štvrtok uskutoční profilová miniprehliadka/seminár filmov Františka Vláčila, sprevádzaná prednáškami Vladimíra Suchánka a Petra Gajdošíka. Hosťom prehliadky s besedou a autogramiádou bude Juraj Kukura. Podujatie začína o pol piatej. V piatok budú pokračovať semináre o Františkovi Vláčilovi. Opäť sa uskutoční niekoško besied i projekcia filmu Marketa Lazarová. Vstupné na celý seminár vás bude stáť sedem Eur, vstupné na film s besedou tri Eurá. Viac informácií nájdete tu.

Chcete, aby vám už žiadne novinky neušli? Prihláste sa na odber  Novozámockého Newslettera.

Pre najaktuálnejšie spravodajstvo nás sledujte na FaceBook-u:

Ak už si vyberiete ktorékoľvek z týchto podujatí, želáme vám príjemnú zábavu!

Kliknutím na názov podujatia zobrazíte plagát/viac informácií.

Viete o podujatí, ktoré tu nie je? Napíšte nám na info@somnovozamcan.sk Ďakujeme!

Zdroj: www.novezamky.sk, Galéria Ernesta Zmetáka, www.vzdusnezamky.sk