Tridsaťročná vojna, Austrália v obrazoch, Hokej a mnoho ďalšieho

Ilustračná fotografia. Zdroj: archív Som Novozámčan

Výstavy, diskusie, ale aj podujatia v rámci Vzdušných Zámkov, tento týždeň sa nudiť určite nebudete. V stredu sa uskutoční prednáška o 30 ročnej vojne, v sobotu sa uskutoční prezentácia knihy.

Program na budúci týždeň si môžete vypočuť i vo forme audio podcastu. Zvuk sa spustí kliknutím na naše logo. Textový program nájdete nižšie.

Tridsaťročná vojna (19.2.2020)

V rámci Vzdušných Zámkov si pre vás Múzeum Jána Thaina pripravilo prednášku o 30 ročnej vojne a jej dopadoch na mesto Nové Zámky. Prednáška sprevádzaná dobovou hudbou sa uskutoční v stredu o 17-tej hodine v Múzeu Jána Thaina na ulici M. R. Štefánika.


Naposledy plačem (22.2.2020)

Prezentácia knihy slovenskej spisovateľky , podnikateľky a filantropky Zdenky Wenzlovej Švábekovej s názvom Naposledy plačem sa uskutoční v Knižnici Antona Bernoláka na Tureckej ulici v sobotu o 15-tej hodione. Autorka sa prezentácie spojenej s autogramiádou osobne zúčastní.

Arcibiskupi v dejinách Nových Zámkov (do 22.2.2020)

Po výstave „Bojujte a ak treba, položte aj život!“ prichádza do Múzea Jána Thaina nová výstava zameraná na Arcibiskupov.  Spomienková výstava venovaná najvyšším predstaviteľom uhorskej cirkevnej hierarchie je koncipovaná tak, že sa zmieni o všetkých ostrihomských arcibiskupoch, ktorí sa výraznejšie zapísali do dejín Nových Zámkov. Výstava potrvá až do konca februára. Videoreportáž a viac informácií o výstave nájdete tu.


The Happy Girl. The Unhappy Girl. (30.1.2020 – 21.3.2020)

Grafiku Britských ostrovov 18. a 19. storočia zo zbierky Ernesta Zmetáka a Danice Zmetákovej si budete môcť pozrieť od piatka až do 21.marca. Po súbornej prehliadke početnej zbierky starej talianskej grafiky z daru Ernesta Zmetáka a Danice Zmetákovej výstavný program galérie pokračuje komornou výstavou grafických listov, ktoré vznikli na Britských ostrovoch alebo s týmto územím súvisia. Kolekcia pozostáva z viac ako 60 diel anglických a írskych majstrov, rytcov alebo autorov predlôh, činných v 18. a 19. storočí nielen na historickom území ostrovnej monarchie, ale tiež na európskom kontinente alebo boli určené na export do Spojených štátov. Výstava sa koná pod záštitou Britského veľvyslanectva na Slovensku a je súčasťou programu Vzdušné Zámky – Mesto kultúry 2020.  Výstavu si môžete pozrieť v Galérií Ernesta Zmetáka v Nových Zámkoch.

Verejné korčuľovanie (15.2 – 23.2.2020)

Zimný štadión opäť otvára svoje brány aj verejnosti. Na verejné korčuľovanie môžete prísť takmer počas celých jarných prázdnin. Časový harmonogram nájdete tu.


Austrália v obrazoch (18.2 – 20.3.2020)

Výstava Daniela Mareka s názvom Austrália v obrazoch bude prebiehať od utoroka až do 20.3.2020. Vernisáž výstavy o vzdialenom kontinente sa uskutoční v utorok o 17-tej hodine v Knižnici Antona Bernoláka.

ŠportHokej (12.2.2020)

HC Mikron Nové Zámky si v utorok o18-tej hodine zahrá proti HK Poprad. Zápas sa uskutoční na Zimnom Štadióne.

Hádzaná (19.2.2020)

MHC Štart Nové Zámky si v stredu zahrá v športovej hale Milénium proti  HKM Šaľa.

Chcete, aby vám už žiadne novinky neušli? Prihláste sa na odber  Novozámockého Newslettera.

Pre najaktuálnejšie spravodajstvo nás sledujte na FaceBook-u:

Ak už si vyberiete ktorékoľvek z týchto podujatí, želáme vám príjemnú zábavu!

Kliknutím na názov podujatia zobrazíte plagát/viac informácií.

Viete o podujatí, ktoré tu nie je? Napíšte nám na info@somnovozamcan.sk Ďakujeme!

Zdroj: www.novezamky.sk, Galéria Ernesta Zmetáka, www.vzdusnezamky.sk