Fašiangy, Terapia hudbou, Austrália v obrazoch a mnoho ďalšieho

Ilustračná fotografia (Hlavné námestie). Zdroj: archív Som Novozámčan (2019)

Výstavy, diskusie, ale aj podujatia v rámci Vzdušných Zámkov, tento týždeň sa nudiť určite nebudete. V utorok budú Fašiangy, v sobotu sa uskutoční terapia hudbou.

Program na budúci týždeň si môžete vypočuť i vo forme audio podcastu. Zvuk sa spustí kliknutím na naše logo. Textový program nájdete nižšie.

Fašiangy 2020 (25.2.2020)
Novozámocké fašiangy opäť prinášajú vystúpenia folklórnych súborov, ukážky remesiel, tvorivé dielne, fašiangový sprievod a mnoho ďalšieho. Program je rozdelený na dve časti. V utorok od 9-tej do 13-tej hodiny budú prebiehať vystúpenia detských folklórnych súborov, ukážky tradičným remesiel ako je napríklad košikárstvo a tvorivé dielne v športovej hale Milénium.  O 17-tej hodine začína Fašiangový sprievod na Hlavnom námestí. Vstup na obe časti podujatia je zadarmo.

Fašiangová zabíjačka (25.2.2020)

Fašiangová zabíjačka spojená s ochutnávkou zabíjačkových špecialít začína v utorok o pol deviatej pri športovej hale Milénium. Ochutnávka bude prebiehať od 16-tej hodiny.


The Happy Girl. The Unhappy Girl. (30.1.2020 – 21.3.2020)

Grafiku Britských ostrovov 18. a 19. storočia zo zbierky Ernesta Zmetáka a Danice Zmetákovej si budete môcť pozrieť od piatka až do 21.marca. Po súbornej prehliadke početnej zbierky starej talianskej grafiky z daru Ernesta Zmetáka a Danice Zmetákovej výstavný program galérie pokračuje komornou výstavou grafických listov, ktoré vznikli na Britských ostrovoch alebo s týmto územím súvisia. Kolekcia pozostáva z viac ako 60 diel anglických a írskych majstrov, rytcov alebo autorov predlôh, činných v 18. a 19. storočí nielen na historickom území ostrovnej monarchie, ale tiež na európskom kontinente alebo boli určené na export do Spojených štátov. Výstava sa koná pod záštitou Britského veľvyslanectva na Slovensku a je súčasťou programu Vzdušné Zámky – Mesto kultúry 2020.  Výstavu si môžete pozrieť v Galérií Ernesta Zmetáka v Nových Zámkoch.

Terapia hudbou (29.2.2020)

V sobotu sa uskutoční koncert Zuzany Lapčíkovej (Cimbal ako ste ho ešte nepočuli) a Vladislavu Bláhu (gitara bez hraníc). Koncert sa uskutoční v cisárskom- kráľovskej jazdiarni o 19-tej hodine.


Austrália v obrazoch (18.2 – 20.3.2020)

Výstava Daniela Mareka s názvom Austrália v obrazoch bude prebiehať od utorka až do 20.3.2020. Nahliadnuť na diela umelca je možné v priestoroch Knižnice Antona Bernoláka.

Stopy sv.Cyrila a Metoda na území Nitrianskeho kraja (24.2.2020 – 21.3.2020)
Pre milovníkov histórie a kultúrnych pamiatok bude v období od 25. februára do 21. marca 2020 v priestoroch Múzea Jána Thaina v Nových Zámkoch sprístupnená fotografická výstava „Stopy sv. Cyrila a Metoda na území Nitrianskeho kraja“, ktorá vznikla z iniciatívy Obchodnej akadémie Šurany, v rámci cezhraničného projektu „Partnerstvo a aktívne inštitucionálne siete Cyrilo-metodskej cesty v moravsko-slovenskom pohraničí“. Výstava približuje fotografiami a základnými historickými faktami obce a mestá regiónu,  kde je predpoklad že sa pohybovali, šírili vieru, písmo a slovanskú kultúru sv. Cyril a Metod a  ich žiaci. Cez výstavné panely sa návštevník výstavy prenesie do Nitry, Močenku, Nových Zámkov, Bojnej, Topoľčianok, Malých Kosíh a ďalších lokalít, oboznámi sa so stavebnými pamiatkami a stručnou  históriou obcí a miest. Vernisáž výstavy sa uskutoční v pondelok o 16-tej hodine v Múzeu Jána Thaina. Reportáž z výstavy vám prinesieme už čoskoro.

Chcete, aby vám už žiadne novinky neušli? Prihláste sa na odber Novozámockého Newslettera.

Pre najaktuálnejšie spravodajstvo nás sledujte na FaceBook-u:

Ak už si vyberiete ktorékoľvek z týchto podujatí, želáme vám príjemnú zábavu!

Kliknutím na názov podujatia zobrazíte plagát/viac informácií.

Viete o podujatí, ktoré tu nie je? Napíšte nám na info@somnovozamcan.sk Ďakujeme!

Zdroj: www.novezamky.sk, Galéria Ernesta Zmetáka, www.vzdusnezamky.sk, Múzeum Jána Thaina