Stretnutie s archeológmi, Vzdušné Zámky a mnoho ďalšieho | Program na budúci týždeň

Ilustračná fotografia. Zdroj: archív Som Novozámčan

Už viete, čo budete robiť budúci týždeň? V Nových Zámkoch sa nudiť určite nebudete. Tu je zoznam podujatí, kam sa môžete ísť pozrieť.

Stretnutie s archeológmi – V pondelok, 17.6.2019,  o 9:00 a o 11:00 bude v Kine Mier prebiehať stretnutie s  Jakubom Tamaškovičom a  Barborou Jančiovou. Dozviete sa viac o práci archeológa, budete si môcť vypočuť prednášku na tému Stereotyp Indiana Jonesa, alebo moderná veda? a pozrieť si krátke filmy s archeologickou tématikou.

Marián Mudroch – Vernisáž výstavy obrazov tohoto umelca sa uskutoční 16.5.2019 o 17:00 v Galérií Ernesta Zmetáka. Táto výstava načrtáva metaforický oblúk od raných prác z čias štúdií na Vysokej škole výtvarných umení po nedávne diela.


Vzdušné Zámky – Verejná prezentácia projektu s ktorým Nové Zámky získali titul Mesto Kultúry 2020 spojená s tlačovou konferenciou sa uskutoční v utorok, 18.6 o 16:00 v Kine Mier. Viac o tomto projekte aj o tom, čo tento titul znamená sa dozviete tu.

Od mešca k bankomatu – V priebehu júna a júla 2019 bude v priestoroch Múzea Jána Thaina v Nových Zámkoch návštevníkom sprístupnená výstava prezentujúca dejiny peňazí na našom území od najstarších čias až po dnešok. Viac informácií nájdete tu.

Zem – miesto pre život – Na tejto výstave sa dozviete viac o globálnych problémoch, ich príčinách i dôsledkoch v prírodných živloch. Výstava bude prebiehať až do 30.6.2019 v Minigalérií Kina Mier.

Reč symbolov – Výstavu Natálie Blaškovičovej si budete môcť pozrieť v Regionálnom osvetovom stredisku na ulici SNP od 30.5.2019 do 27.6.2019. Vernisáž sa uskutoční o 30.5 o 17:00.Diskusia s hádzanárom Martinom Stráňovským – Ako piaty hosť v projekte Príbehy výnimočných Novozámčanov prijal pozvanie hádzanár Martin Stranovsky. Martin Stráňovský je reprezentant Slovenskej republiky v hádzanej, kapitán Tatran Prešov Handball Team. Narodil sa v roku 1985 v Nových Zámkoch. Viac informácií nájdete tu. Diskusia sa uskutoční v sobotu, 22.6 o 18:00 v Dome Kultúry.

Fotoklub K. Plicku – Výstava fotoklubu Karola Plicku z Martina môžete pozrieť od 29.5.2019 do 26.6.2019 v Dome Matice slovenskej na Nábrežnej ulici. Výstavu organizuje fotoklub HEXAGON a Matica Slovenská.


Filmový klub pre deti: Veľký zlý lišiak a iné príhody (dabovaný) – Vidiek nie je vždy taký pokojný ako sa zdá a zvieratká z tejto farmy sú nevyspytateľné: lišiak, ktorý je mamou pre trojicu kuriatok; zajac, ktorý sa hrá na bociana či kačka, ktorá chce byť Santa Clausom. Tento film sa bude premietať už v stredu o 17:00 v Kine Mier. Vstupenky si môžete zakúpiť tu, viac informácií nájdete tu.

4. Medzinárodný deň jogy v Nových Zámkoch – V piatok, 21.6 o 10:00 sa na novozámockej Sihoti začne podujatia k príležitosti Medzinárodného dňa Jogy. Joga je viac ako 5000 ročná tradičná veda o harmónii tela, mysle, vedomia a duše. Na tomto podujatí si budete môcť vyskúsať cvičenie jógy a mnoho ďalšieho. Vstup je zadarmo. Viac informácií nájdete tu.

Pre najaktuálnejšie spravodajstvo nás sledujte na FaceBook-u:

Ak už si vyberiete ktorékoľvek z týchto podujatí, želáme vám príjemnú zábavu!

Kliknutím na názov podujatia zobrazíte plagát/viac informácií.

Viete o podujatí, ktoré tu nie je? Napíšte nám na info@somnovozamcan.sk Ďakujeme!

Zdroj: www.novezamky.sk, www.facebook.com