Textil v priestore, Pribinova Nitrawa a mnoho ďalšieho

Ilustračná fotografia. Zdroj: archív Som Novozámčan

Už viete, čo budete robiť budúci týždeň? V Nových Zámkoch sa nudiť určite nebudete. Tu je zoznam podujatí, kam sa môžete ísť pozrieť.

Oslavy sviatku sv.Cyrila a sv.Metoda – Mesto Nové Zámky a MO Matice Slovenskej vás pozýva na oslavu sviatku Cyrila a Metoda, ktorá sa uskutoční 3.7.2019. O 17:00 sa bude konať slávnostná omša vo Františkánskom kostole a o 18:00 sa budú pri soche klásť vence.

Od mešca k bankomatu – V priebehu júna a júla 2019 bude v priestoroch Múzea Jána Thaina v Nových Zámkoch návštevníkom sprístupnená výstava prezentujúca dejiny peňazí na našom území od najstarších čias až po dnešok. Viac informácií nájdete tu.Hviezdna scéna – Obľúbená séria koncertov sa uskutoční i tento rok. Už 28.6 vám zahrá WEEKEND, 5.7 zasa KIERO GRANDE. Okrem nich sa môžete tešiť aj na ďalších interpretov. Všetky koncerty sa uskutočnia v Astronomickom kabinete na Tabakovej ulici o 20:00. Vstup je zadarmo.

Textil v priestore – Výstava prezentuje rozmanité typy diel od veľkoplošnej textílie, závesného obrazu či textilného šperku, až po diela určené do priestoru, práce s dôrazom na osobný koncept a autorský dizajn. Vernisáž výstavy Textil v priestore sa uskutoční 27.6.2019 o 17:00 v Galérií Ernesta Zmetáka. Výstavu si budete môcť pozrieť až do 31.8.2019.Na schodoch za históriou nášho mesta s Tomášom Langom – Dňa 7.7.2019 od 18:30 pred Domom kultúry (na Hlavnom námestí) organizuje zruženie Za Nové Zámky  druhú zo série udalostí „Na schodoch“,  kde si budete môcť tentokrát vypočuť prednášku o holokauste v Nových Zámkoch od pána Tomáša Langa, predsedu Židovskej náboženskej obci Nové Zámky.

TOP akcia z okolia – výber redakcie
Pribinova Nitrawa – Festival stredovekej kultúry, kde  budete môcť vyskúšať dobové jedlo i hudbu. „A hlavne, pozrieť si to, čomu Nitrančania fandili, kým sme objavili hokej,“ píše na Facebooku organizátor. Akcia sa uskutoční 5. a 6.7 na Nitrianskom hrade.
V mene celej redakcie prajem všetkým študentom a školákom príjemné prežitie prázdnin a dúfam, že aj cez leto budú sledovať naše spravodajstvo a zúčastňovať sa kultúrnych akcií.

Pre najaktuálnejšie spravodajstvo nás sledujte na FaceBook-u:

Ak už si vyberiete ktorékoľvek z týchto podujatí, želáme vám príjemnú zábavu!

Kliknutím na názov podujatia zobrazíte plagát/viac informácií.

Viete o podujatí, ktoré tu nie je? Napíšte nám na info@somnovozamcan.sk Ďakujeme!

Zdroj: www.novezamky.sk, www.facebook.com/events