Program na budúci týždeň + ako sa ochladiť v meste?

Ilustračná fotografia. Zdroj: archív Som Novozámčan

Už viete, čo budete robiť budúci týždeň? V Nových Zámkoch sa nudiť určite nebudete. Tu je zoznam podujatí, kam sa môžete ísť pozrieť. Tentokrát je ich menej, stále je však čo robiť!

Od mešca k bankomatu – V priebehu júna a júla 2019 bude v priestoroch Múzea Jána Thaina v Nových Zámkoch návštevníkom sprístupnená výstava prezentujúca dejiny peňazí na našom území od najstarších čias až po dnešok. Viac informácií nájdete tu.

Hviezdna scéna – Obľúbená séria koncertov sa uskutoční i tento rok. Už 28.6 vám zahrá WEEKEND, 5.7 zasa KIERO GRANDE. Okrem nich sa môžete tešiť aj na ďalších interpretov. Všetky koncerty sa uskutočnia v Astronomickom kabinete na Tabakovej ulici o 20:00. Vstup je zadarmo.Textil v priestore – Výstava prezentuje rozmanité typy diel od veľkoplošnej textílie, závesného obrazu či textilného šperku, až po diela určené do priestoru, práce s dôrazom na osobný koncept a autorský dizajn. Vernisáž výstavy Textil v priestore sa uskutoční 27.6.2019 o 17:00 v Galérií Ernesta Zmetáka. Výstavu si budete môcť pozrieť až do 31.8.2019.

To je z kultúrnych podujatí v Nových Zámkoch a okolí na budúci týždeň všetko. Keďže teploty v poslednom čase často presahujú 30 C a budúci týždeň tomu nebude inak, pripravili sme si pre vás prehľad možností, ako sa ochladiť v Nových Zámkoch.

Ako sa ochladiť počas horúcich dní?

Kúpalisko Štrand – Termálne kúpalisko Štrand Emila Tatárika bolo nedávno rekonštruované a aktuálne ponúka návštevníkom 9 bazénov. V areáli nájdete i ubytovanie, reštaurácie či minigolf. Čas strávený tu si užijú malý i veľký keďže ponúka i destký zážitkový bazén. Rodinné celodenné vstupné vás bude stáť 15 EUR. Viac informácií nájdete tu.Rozprašovače vodnej hmly – Ak pôjdete cez Korzo na ulici M. R. Štefánika, ochladiť sa môžete prejdením cez rozprašovače hmly. Tie vás príjemne ochladia bez toho, aby ste boli mokrí.

Pitná fontánka – Ak budete počas cesty cez pešiu zónu Hlavného námestia smädný, môžete sa napiť z fontánky s pitnou vodou, ktorá sa nachádza neďaleko sochy Jána Pavla II a hlavnej fontány.Artézske studne – Osviežiť sa môžete aj vodou z niektorej z artézskych studní v meste. Nachádzajú sa na Ul. M. R. Štefánika – Sokolovňa, Majzonovom námestie, križovatke ulíc Tajovského/Bethlena (pri Bille), Nám. P. O. Hviezdoslava a Gúgskej ulici. Artézska studňa na Andovskej ulici nie je funkčná. Mesto aj úrad verejného zdravotníctva však upozorňujú, že voda z artézskych vrtov nemá parametre pitnej vody.

Pre najaktuálnejšie spravodajstvo nás sledujte na FaceBook-u:

Ak už si vyberiete ktorékoľvek z týchto podujatí, želáme vám príjemnú zábavu!

Kliknutím na názov podujatia zobrazíte plagát/viac informácií.

Viete o podujatí, ktoré tu nie je? Napíšte nám na info@somnovozamcan.sk Ďakujeme!

Zdroj: www.novezamky.sk