Budúci týždeň sa uskutoční Roots&Shoots festival, pokračujú výstavy v múzeu či galérii

Ilustračná fotografia. Zdroj: www.novezamky.sk

Budúci týždeň sa v Nových Zámkoch nudiť určite nebudete. Novozámčanov čaká hudobný festival, pokračujú aj nové výstavy.

V dnešnom čísle kultúrneho programu na budúci týždeň sa dozviete viac o festivale Roots&Shoots, ktorý prebieha v rámci Vzdušných Zámkov. V programe však nájdete aj výstavu o pive v múzeu a mnoho ďalšieho.

Roots&Shoots Festival (17.7, 18.7.2020)
Hudobný festival Roots&Shoots bude prebiehať v piatok a  sobotu na amfiteátri v Nových Zámkoch. Prvý deň festivalu ponúkne to najlepšie zo slovenskej ale aj novozámockej country scény. Program v piatok o 17-tej hodine otvorí kapela Pltníci. Prvé deň festivalu uzavrie hlavný hosť prvého festivalového večera Allan Mikušek, ktorý je synonymom slovenskej country scény, taktiež je spoluhráčom Michala Tučného a predskokan Johnnyho Casha. Sobotný program, ktorý nesie názov Bluesový deň, sa začína opäť o 17-tej. Otvorí Tony Bigmouth Pearson a uzavrie ho Peter Lipa spolu s kapelou. Vstupné na jeden deň podujatia vás vyjde na osem eur, ak sa chcete zúčastniť počas oboch festivalových dní, vstupné vás vyjde trinásť eur. Viac informácií a celý program podujatia nájdete v článku.

Mediátor Luzsicza (16.6 – 15.8.2020)

Výstava s názvom Mediátor Luzsicza mapuje umelecko-organizátorské aktivity Lajosa Luzsiczu na slovensko-maďarskej scéne.  Tento rok uplynulo 100 rokov od jeho narodenia v roku 1920. Luzsicza odišiel na večný odpočinok v roku 2005.„Výstava prevedie (návštevníka, pozn. red.) jeho dráhou v metaforickom oblúku od študentských čias, po záverečnú fázu – v dialógu so súčasníkmi. Jej bonusom je fotodokumentácia z archívu galérie – prezentovaná prvýkrát,“ informuje o výstave jej kurátorka Helena Markusková. Výstavu si môžete pozrieť v Galérií Ernesta Zmetáka na Björnsonovej ulici do 15. augusta.

Od chmeľu po pivo (12.6.2020 – 6.8.2020)

Pivo pozná takmer každý a tento nápoj ľudia pijú už po stáročia. Nová výstava v Múzeu Jána Thaina v Nových Zámkoch návštevníkom ukáže históriu a výrobný proces tohoto známeho nápoja.„Prostredníctvom informačných panelov oboznámi so stručnou históriou piva, pivovarníctva, pohostinských zariadení a jeho úlohou v rôznych historických obdobiach. Súčasťou výstavy sú i predmety zo zbierkového fondu Tribečského múzea, ktoré celý súbor dopĺňajú,“ informuje o výstave Múzeum Jána Thaina. Výstavu si môžete pozrieť do 6. augusta.

To je z programu kultúrnych podujatí v Nových Zámkoch na budúci týždeň všetko. V rámci obnovených Vzdušných Zámkov čaká návštevníkov mnoho ďalších podujatí. Všetky podujatia, ktoré prebiehajú v rámci vzdušných Zámkov nájdete tu.

Chcete, aby vám už žiadne novinky neušli? Prihláste sa na odber Novozámockého Newslettera.

Pre najaktuálnejšie spravodajstvo nás sledujte na FaceBook-u:

Ak už si vyberiete ktorékoľvek z týchto podujatí, želáme vám príjemnú zábavu!

Kliknutím na názov podujatia zobrazíte plagát/viac informácií.

Viete o podujatí, ktoré tu nie je? Napíšte nám na info@somnovozamcan.sk Ďakujeme!

Zdroj: www.novezamky.sk, Galéria Ernesta Zmetáka, www.vzdusnezamky.sk, Múzeum Jána Thaina