Porciunkula, Remeselnícke trhy, Krst knihy a mnoho ďalšieho

Ilustračná fotografia. Zdroj: Nové Zámky Fotoalbum

Už viete, čo budete robiť budúci týždeň? V Nových Zámkoch sa nudiť určite nebudete. Tu je zoznam podujatí, kam sa môžete ísť pozrieť. 

Porciunkula 2019 -Každoročný Novozámocký jarmok Porciunkula sa uskutoční i tento rok. Tešiť sa môžete na súťaž vo varení guláša, Hand Made trh a iné podujatia a koncerty. Porciunkula tento rok potrvá tri dni, tento štvrtok, piatok a sobotu (25-27.7.2019). Za tento čas sa predstaví niekoľko domácich i zahraničných kapiel, ako Polemic či Wolf Kati. Viac sa dočítate tu.

Hviezdna scéna – Obľúbená séria koncertov prebieha i tento rok. Už 19.7 vám zahrá STRINGS AND CROON, 26.7 zasa FREE FALLIN. Okrem nich sa môžete tešiť aj na ďalších interpretov. Všetky koncerty sa uskutočnia v Astronomickom kabinete na Tabakovej ulici o 20:00. Vstup je zadarmo. Viac informácií nájdete tu.


Novozámocká súťaž vo varení guláša – V rámci Porciunkuly sa opäť uskutoční i Novozámocká súťaž vo varení guláša. Súťaž začne v sobotu, 27.7.2019 o 9:00 v Bernolákovom parku. Prihlášky nájdete tu.

Textil v priestore – Výstava prezentuje rozmanité typy diel od veľkoplošnej textílie, závesného obrazu či textilného šperku, až po diela určené do priestoru, práce s dôrazom na osobný koncept a autorský dizajn. Vernisáž výstavy Textil v priestore sa uskutoční 27.6.2019 o 17:00 v Galérií Ernesta Zmetáka. Výstavu si budete môcť pozrieť až do 31.8.2019.Od mešca k bankomatu – V priebehu júla 2019 je v priestoroch Múzea Jána Thaina v Nových Zámkoch návštevníkom sprístupnená výstava prezentujúca dejiny peňazí na našom území od najstarších čias až po dnešok. Viac informácií nájdete tu.

Novozámocké remeselnícke trhy – Všetci šikovný a tvorivý ľudia  sa môžu prihlásiť na Remeselnícke trhy, kde môžu prezentovať svoje výrobky. Ak ich nevyrábate, ale máte radi remeselné výrobky a chcete si ich pozrieť, prípadne kúpiť, zavítajte v sobotu, 27.7.2019 do Bernolákovho parku.

Krst knihy Poník Oliver – Krst neobyčajnej cestovateľskej knihy pre deti, ktorá ich naučí zaujímavé informácie o krajinách európy sa uskutoční 27.7 (sobota) v Bernolákovom parku. Jednou z autoriek je i Novozámčanka. Počas krstu si knihu môžete kúpiť priamo na mieste za zvýhodnenú cenu.Filmový klub: Boj (15+) – Túto stredu sa bude v rámci klubových filmov v Kine Mier premietať zaujímavý film boj. Premietanie sa začne o 19:30. Viac o filme si môžete prečítať v našej filmovej rubrike.

To je z kultúrnych podujatí v Nových Zámkoch a okolí na budúci týždeň všetko. Keďže teploty sú v poslednom čase vysoké a budúci týždeň tomu nebude inak, prečítajte si možnosti, ako sa ochladiť v Nových Zámkoch. Nájdete ich v staršom programe (tu).

Pre najaktuálnejšie spravodajstvo nás sledujte na FaceBook-u:

Ak už si vyberiete ktorékoľvek z týchto podujatí, želáme vám príjemnú zábavu!

Kliknutím na názov podujatia zobrazíte plagát/viac informácií.

Viete o podujatí, ktoré tu nie je? Napíšte nám na info@somnovozamcan.sk Ďakujeme!

Zdroj: www.novezamky.sk, www.facebook.com/events
Richard Prutkay

Autor článku: Richard Prutkay

Založil som a dodnes spravujem regionálny spravodajský portál Som Novozámčan. Záleží mi na mojom rodnom meste Nové Zámky a preto sa ho snažím zlepšovať prostredníctvom mojej práce v Som Novozámčan a Teen Media.

Zdieľajte článok:

Komentáre - Vyjadrite svoj názor: