Zabaviť sa dá aj v Nových Zámkoch: Pozrite si kultúrny program na tento týždeň

Ilustračná fotografia (Festival Roots and Shoots). Zdroj: Peter Takáč

Tento týždeň sa v Nových Zámkoch nudiť určite nebudete. Pokračujú podujatia v rámci Mesta kultúry – Vzdušných Zámkov, ale aj výstavy v Múzeu.

V aktuálnom čísle kultúrneho programu na tento týždeň sa dočítate viac informácií o Klubovej noci pod hviezdami či o výstave v galérií Ernesta Zmetáka.

Klubová noc pod hviezdami (24.7.2020)

Hudobnú scénu mesta Nové Zámky budete môcť spoznať v piatok o 19-tej hodine v Astronomickom kabinete na Tabakovej ulici. Na multi žánrovej prehliadke novozámockých kapiel tentokrát vystúpi skupina Past Perfect a Easy Top. Prvá z kapiel prevedie návštevníkom najmä rockovým žánrom.Kapela Easy Top zase predvedie svoje verzie hitov americkej skupiny. „Umenie troch novozámockých hudobných matadorov, Jána Birčáka (basgitara, spev), Dávida Kytku (gitara) a Artura Ostrožlíka (bicie) tvorí to správne zloženie pre autentické a energické prevedenie hitov legendárnej americkej kapely ZZ Top,“ píšu o Easy Top organizátori.

Mediátor Luzsicza (16.6 – 15.8.2020)

Výstava s názvom Mediátor Luzsicza mapuje umelecko-organizátorské aktivity Lajosa Luzsiczu na slovensko-maďarskej scéne.  Tento rok uplynulo 100 rokov od jeho narodenia v roku 1920. Luzsicza odišiel na večný odpočinok v roku 2005.„Výstava prevedie (návštevníka, pozn. red.) jeho dráhou v metaforickom oblúku od študentských čias, po záverečnú fázu – v dialógu so súčasníkmi. Jej bonusom je fotodokumentácia z archívu galérie – prezentovaná prvýkrát,“ informuje o výstave jej kurátorka Helena Markusková. Výstavu si môžete pozrieť v Galérií Ernesta Zmetáka na Björnsonovej ulici do 15. augusta.

Férové raňajky v parku (25.7.2020)

Komunitný workshop zameraný na zdravé stravovanie sa uskutoční v sobotu o ôsmej hodine ráno v parku pri soche Antona Bernoláka. Program bude prebiehať približne do 10-tej hodiny. „FOOD REVOLUTION Nové Zámky predstaví zdravé a netradičné raňajky v príjemnom prostredí prírody,“ píšu o podujatí organizátori. Program bude sprevádzať aj vystúpenie zboru Novozámockých seniorov a a relaxačné cvičenie.

Od chmeľu po pivo (12.6.2020 – 6.8.2020)

Pivo pozná takmer každý a tento nápoj ľudia pijú už po stáročia. Nová výstava v Múzeu Jána Thaina v Nových Zámkoch návštevníkom ukáže históriu a výrobný proces tohoto známeho nápoja.„Prostredníctvom informačných panelov oboznámi so stručnou históriou piva, pivovarníctva, pohostinských zariadení a jeho úlohou v rôznych historických obdobiach. Súčasťou výstavy sú i predmety zo zbierkového fondu Tribečského múzea, ktoré celý súbor dopĺňajú,“ informuje o výstave Múzeum Jána Thaina. Výstavu si môžete pozrieť do 6. augusta.

Preč z ulice (25.7.2020)

Pokračovanie nedávneho workshopu, na ktorom sa mladí ľudia učili nové znalosti z oblasti komunikácie, sa uskutoční v sobotu 15-tej hodine v Komunitnom centre Kompas. Zapojiť sa budú môcť aj záujemcovia, ktorí na predošlom workshope neboli. „Workshop organizuje Mesto Nové Zámky v spolupráci s Nadáciou pre deti Slovenska a s KC Kompas. Je určený všetkým, ktorí sa zaujímajú o prácu s deťmi a mladými ľuďmi,“ píšu o školení organizátori.

Blší trh (26.7.2020)

Ako hovorí známe príslovie, „pre jedného odpad, pre druhého poklad“. Na ďalšom novozámockom blšom trhu na tržnici budete môcť predať i kúpiť rôzne používané veci.Blší trh sa uskutoční v nedeľu a začína už o 9-tej ráno.To je z programu kultúrnych podujatí v Nových Zámkoch na budúci týždeň všetko. V rámci obnovených Vzdušných Zámkov čaká návštevníkov mnoho ďalších podujatí. Všetky podujatia, ktoré prebiehajú v rámci vzdušných Zámkov nájdete tu.

Chcete, aby vám už žiadne novinky neušli? Prihláste sa na odber Novozámockého Newslettera.

Pre najaktuálnejšie spravodajstvo nás sledujte na FaceBook-u:

Ak už si vyberiete ktorékoľvek z týchto podujatí, želáme vám príjemnú zábavu!

Kliknutím na názov podujatia zobrazíte plagát/viac informácií.

Viete o podujatí, ktoré tu nie je? Napíšte nám na info@somnovozamcan.sk Ďakujeme!

Zdroj: www.novezamky.sk, Galéria Ernesta Zmetáka, www.vzdusnezamky.sk, Múzeum Jána Thaina
Richard Prutkay

Autor článku: Richard Prutkay

Založil som a dodnes spravujem regionálny spravodajský portál Som Novozámčan. Záleží mi na mojom rodnom meste Nové Zámky a preto sa ho snažím zlepšovať prostredníctvom mojej práce v Som Novozámčan a Teen Media.

Zdieľajte článok:

Komentáre - Vyjadrite svoj názor: