Gastrofestival Komoča, Hviezdna scéna a mnoho ďalšieho

Ilustračná fotografia. Zdroj: archív Som Novozámčan

Už viete, čo budete robiť budúci týždeň? V Nových Zámkoch sa nudiť určite nebudete. Tu je zoznam podujatí, kam sa môžete ísť pozrieť. 

Gastrofestival Komoča – „Megapiknik na zjedenie, príď a ochutnaj!“, takýmto sloganom opísali organizátori obľúbený Gastrofest v Komoči. Každoročne sa na festival prídu ukázať i známy hudobníci, okrem hudby vás však čaká i súťaž a ďalšie zaujímavé aktivity. Tento rok sa bude prebiehať od prvého až do tretieho augasta (budúci štrvtok, piatok a sobota) v Oáza Campe v Komoči. Vstupenky si môžete zakúpiť tu.

Hviezdna scéna – Už 2.8 vám zahrá THE JOINT VENTURE, 9.8 zasa JULIANA HAMRANOVÁ A ERIK ŽIGMUND. Koncerty kapiel všetkých štýlov od Rocku až po Country sa uskutočnia v priebehu júla v astronomickom kabinete na Tabakovej ulici. Aj tento rok je vstupné zadarmo. Viac informácií nájdete tu.Od mešca k bankomatu – V priebehu júla 2019 je v priestoroch Múzea Jána Thaina v Nových Zámkoch návštevníkom sprístupnená výstava prezentujúca dejiny peňazí na našom území od najstarších čias až po dnešok. Viac informácií nájdete tu.

Textil v priestore – Výstava prezentuje rozmanité typy diel od veľkoplošnej textílie, závesného obrazu či textilného šperku, až po diela určené do priestoru, práce s dôrazom na osobný koncept a autorský dizajn. Vernisáž výstavy Textil v priestore sa uskutoční 27.6.2019 o 17:00 v Galérií Ernesta Zmetáka. Výstavu si budete môcť pozrieť až do 31.8.2019.


Porciunkula 2019 (Púť) – Program svätých omší pri príležitosti sviatku Porciunkula nájdete tu.

TOP z okolia – výber redakcie

Z baroka do súčasnosti – Barokový deň v kaštieli v Mojmírovciach sa uskutoční 3.augusta (sobota) od 15-tej do 22-hej hodiny. Počas dňa zažijete Barokový sprievod, ukážky dobovej tortúry, dobovú módnu prehliadku a mnoho ďalšieho.To je z kultúrnych podujatí v Nových Zámkoch a okolí na budúci týždeň všetko. Keďže teploty sú v poslednom čase vysoké a budúci týždeň tomu nebude inak, prečítajte si možnosti, ako sa ochladiť v Nových Zámkoch. Nájdete ich v staršom programe (tu).

Pre najaktuálnejšie spravodajstvo nás sledujte na FaceBook-u:

Ak už si vyberiete ktorékoľvek z týchto podujatí, želáme vám príjemnú zábavu!

Kliknutím na názov podujatia zobrazíte plagát/viac informácií.

Viete o podujatí, ktoré tu nie je? Napíšte nám na info@somnovozamcan.sk Ďakujeme!

Zdroj: www.novezamky.sk, www.gastrofest.sk, www.regionnitra.sk