Tento týždeň sa uskutoční Klubová noc pod hviezdami, výstavy a mnoho ďalšieho

Ilustračná fotografia (Roots and Shoots 2020). Foto: Peter Takáč

Aj tento týždeň sa môžu novozámčania tešiť na zaujímavé podujatia. Uskutoční sa podujatie v rámci mesta Kultúry 2020, pokračujú aj výstavy v múzeu či galérií.

V aktuálnom čísle kultúrneho programu na tento týždeň sa dočítate viac informácií o Klubovej noci pod hviezdami či o výstave v múzeu Jána Thaina.

Klubová noc pod hviezdami (31.7.2020)

Minulý týždeň sa uskutočnila prvá časť podujatia Klubová noc pod hviezdami. Vtedy sa predstavili kapely Easy Top a Past Perfect. Podujatie pokračuje v piatok o 19-tej hodine v Astronomickom kabinete na Tabakovej ulici. Na multi žánrovej prehliadke kapiel tentokrát vystúpi skupina Funk You zo Štúrova a kapela Petra Börnerová band.„Rodinný projekt českej speváčky Petry Börnerovej (spev, akordeón), slovenského hudobníka Tomáša Bobrovniczkého (gitara) a ich syna Tomáša (bicie) je postavený na interpretácii folk-bluesových tradicionálov a vlastnej tvorbe,“ píšu o druhej z kapiel organizátori.

Mediátor Luzsicza (16.6 – 15.8.2020)

Výstava s názvom Mediátor Luzsicza mapuje umelecko-organizátorské aktivity Lajosa Luzsiczu na slovensko-maďarskej scéne.  Tento rok uplynulo 100 rokov od jeho narodenia v roku 1920. Luzsicza odišiel na večný odpočinok v roku 2005.

„Výstava prevedie (návštevníka, pozn. red.) jeho dráhou v metaforickom oblúku od študentských čias, po záverečnú fázu – v dialógu so súčasníkmi. Jej bonusom je fotodokumentácia z archívu galérie – prezentovaná prvýkrát,“ informuje o výstave jej kurátorka Helena Markusková. Výstavu si môžete pozrieť v Galérií Ernesta Zmetáka na Björnsonovej ulici do 15. augusta.

Od chmeľu po pivo (12.6.2020 – 6.8.2020)

Pivo pozná takmer každý a tento nápoj ľudia pijú už po stáročia. Nová výstava v Múzeu Jána Thaina v Nových Zámkoch návštevníkom ukáže históriu a výrobný proces tohoto známeho nápoja.„Prostredníctvom informačných panelov oboznámi so stručnou históriou piva, pivovarníctva, pohostinských zariadení a jeho úlohou v rôznych historických obdobiach. Súčasťou výstavy sú i predmety zo zbierkového fondu Tribečského múzea, ktoré celý súbor dopĺňajú,“ informuje o výstave Múzeum Jána Thaina. Výstavu si môžete pozrieť do 6. augusta.To je z programu kultúrnych podujatí v Nových Zámkoch na budúci týždeň všetko. V rámci obnovených Vzdušných Zámkov čaká návštevníkov mnoho ďalších podujatí. Všetky podujatia, ktoré prebiehajú v rámci vzdušných Zámkov nájdete tu.

Chcete, aby vám už žiadne novinky neušli? Prihláste sa na odber Novozámockého Newslettera.

Pre najaktuálnejšie spravodajstvo nás sledujte na FaceBook-u:

Ak už si vyberiete ktorékoľvek z týchto podujatí, želáme vám príjemnú zábavu!

Kliknutím na názov podujatia zobrazíte plagát/viac informácií.

Viete o podujatí, ktoré tu nie je? Napíšte nám na info@somnovozamcan.sk Ďakujeme!

Zdroj: www.novezamky.sk, Galéria Ernesta Zmetáka, www.vzdusnezamky.sk, Múzeum Jána Thaina