Túlavá čitáreň so Ballom a mnoho ďalšieho sa uskutoční už budúci týždeň

Hlavné Námestie, Nové Zámky (Ilustračná fotografia). Zdroj: archív Som Novozámčan

Budúci týždeň sa môžu novozámčania tešiť na zaujímavé podujatia. Uskutoční sa beseda so spisovateľom Ballom, pokračujú výstavy v múzeu či galérií.

V aktuálnom čísle kultúrneho programu na tento týždeň sa dočítate viac informácií o ďalšej Klubovej noci pod hviezdami či o výstave v múzeu Jána Thaina.

Stopárov sprievodca umením (7.8.2020)

Túlavá čitáreň so spisovateľom Ballom sa začína v piatok o 18-tej hodine Kingly Café na ulici M. R. Štefánika v Nových Zámkoch.Program bude následne pokračovať v Kaviarni Varesse, v kníhkupectve Artforum a skončí v hostinci Košťál na Komárňanskej ulici.„Na každej zo zastávok dvojhodinovej prechádzky sa môžete nad pollitrom piva započúvať do diel, ktorých literárny štýl, či atmosféra inšpirovali jeho tvorbu“ informujú o podujatí organizátori. Spisovateľ patrí k najprekladanejším a rešpektovaným slovenským autorom, pričom v jeho knihách nájdeme aj mesto Nové Zámky.

Klubová noc pod hviezdami (7.8.2020)

Minulý týždeň sa uskutočnila druhá  časť podujatia Klubová noc pod hviezdami. Podujatie pokračuje v piatok o 20-tej hodine v Astronomickom kabinete na Tabakovej ulici. Na multi žánrovej prehliadke kapiel tentokrát vystúpi skupina Malverde.

Rebeli s príčinou (8.8.2020)

V rámci Rockabilly večera sa uskutoční tanečný workshop i tanečný večierok spojený s koncertom podujatie. Začína v sobotu o 17-tej hodine v tanečnej škole Viva na ulici Janka Kráľa workshopom. Workshop swingových tancov bude viesť Veronika Žatková Miroslav Žatka. Obaja sú v súčasnosti svetovou jednotkou v kategórii seniorov v štýle Boogie-Woogie.Podujatie bude pokračovať o 20-tej hodine a to tanečným večierkom pri vystúpení kapely The crownies.

Mediátor Luzsicza (16.6 – 15.8.2020)

Výstava s názvom Mediátor Luzsicza mapuje umelecko-organizátorské aktivity Lajosa Luzsiczu na slovensko-maďarskej scéne.  Tento rok uplynulo 100 rokov od jeho narodenia v roku 1920. Luzsicza odišiel na večný odpočinok v roku 2005.„Výstava prevedie (návštevníka, pozn. red.) jeho dráhou v metaforickom oblúku od študentských čias, po záverečnú fázu – v dialógu so súčasníkmi. Jej bonusom je fotodokumentácia z archívu galérie – prezentovaná prvýkrát,“ informuje o výstave jej kurátorka Helena Markusková. Výstavu si môžete pozrieť v Galérií Ernesta Zmetáka na Björnsonovej ulici do 15. augusta.

Od chmeľu po pivo (12.6.2020 – 6.8.2020)

Pivo pozná takmer každý a tento nápoj ľudia pijú už po stáročia. Nová výstava v Múzeu Jána Thaina v Nových Zámkoch návštevníkom ukáže históriu a výrobný proces tohoto známeho nápoja.„Prostredníctvom informačných panelov oboznámi so stručnou históriou piva, pivovarníctva, pohostinských zariadení a jeho úlohou v rôznych historických obdobiach. Súčasťou výstavy sú i predmety zo zbierkového fondu Tribečského múzea, ktoré celý súbor dopĺňajú,“ informuje o výstave Múzeum Jána Thaina. Výstavu si môžete pozrieť do 6. augusta.

To je z programu kultúrnych podujatí v Nových Zámkoch na budúci týždeň všetko. V rámci obnovených Vzdušných Zámkov čaká návštevníkov mnoho ďalších podujatí. Všetky podujatia, ktoré prebiehajú v rámci vzdušných Zámkov nájdete tu.

Chcete, aby vám už žiadne novinky neušli? Prihláste sa na odber Novozámockého Newslettera.

Pre najaktuálnejšie spravodajstvo nás sledujte na FaceBook-u:

Ak už si vyberiete ktorékoľvek z týchto podujatí, želáme vám príjemnú zábavu!

Kliknutím na názov podujatia zobrazíte plagát/viac informácií.

Viete o podujatí, ktoré tu nie je? Napíšte nám na info@somnovozamcan.sk Ďakujeme!

Zdroj: www.novezamky.sk, Galéria Ernesta Zmetáka, www.vzdusnezamky.sk, Múzeum Jána Thaina
Richard Prutkay

Autor článku: Richard Prutkay

Založil som a dodnes spravujem regionálny spravodajský portál Som Novozámčan. Záleží mi na mojom rodnom meste Nové Zámky a preto sa ho snažím zlepšovať prostredníctvom mojej práce v Som Novozámčan a Teen Media.

Zdieľajte článok:

Komentáre - Vyjadrite svoj názor: