Zábava na Nábreží, Symposium Novum a mnoho ďalšieho

ilustračný obrázok
Ilustračná fotografia (Hlavné námestie). Zdroj: archív Som Novozámčan

Na aké podujatie sa môžete vybrať budúci týždeň v Nových Zámkoch? Výber je opäť bohatý. V ponuke sú koncerty, výstavy aj hokej.

Hviezdna scéna (30. 8. 2019)

Obľúbená séria koncertov prebieha i tento rok. Posledným tohtoročným augustovým koncertom bude koncert kapely THE CELLMATES, ktorý sa uskutoční 30.8.2019. Koncert sa uskutoční v Astronomickom kabinete na Tabakovej ulici o 20:00. Vstup je zadarmo.

Viac o koncerte nájdete tu.

Zábava na Nábreží (31.8.2019)

Zabaviť sa budete môcť na Zábave na Nábreží, ktorá sa uskutoční 31.8 o 19:00 v Dome Matice Slovenskej. Tanečná zábava potrvá až do 4 hodiny nad ránom a hrať vám budete kapela ATLANTIC4EVER.

Textil v priestore (27. 6. 2019 – 31. 8. 2019)

Galéria umenia Ernesta Zmetáka naďalej ponúka svojim návštevníkom pohľad na aktuálne trendy z perspektívy mladej generácie výtvarníkov. Študenti a absolventi Ateliéru textilnej tvorby v priestore z Vysokej školy výtvarných umení v Bratislave prezentujú pestrú tvorbu, ktorá je otvorená rôznym spôsobom techniky spracovania.

Súčasťou výstavy sú veľkoplošné textílie, závesné obrazy či textilné šperky, ale aj diela určené do priestoru. Niektoré diela reprezentujú kritický pohľad na dianie v spoločnosti a vo svete. Študenti sa rozhodli vo svojej tvorbe zachytiť aj osobné výpovede vychádzajúce z vlastných zážitkov a pocitov. Niektorí výtvarníci prezentujú vo svojich dielach aj tematiku krajina vs. architektúra.

Viac o výstave a otváracích hodinách sa dozviete tu.

100 rokov v obrazoch (9. 8. 2019 – 20. 9. 2019)

Výstava fotografií s názvom 100 rokov v obrazoch v Múzeu Jána Thaina ponúka prostredníctvom záberov pohľad na to, ako sa zmenil svet okolo nás. Výstava je zameraná konkrétne na transformáciu maďarského spoločenstva a ním obývaného južného Slovenska. Fotografie vystihujú všedné dni zo života, radostné chvíle, ale aj politické zlomy či bolestivé spomienky.

Viac o výstave sa dozviete tu.

Spomienkové zhromaždenie pri príležitosti 75.výr. SNP (28.8.2019)

Spomienkové zhromaždenie pri Pamätníku obetiam násilia na Michalskej bašte pri príležitosti 75. výročia Slovenského národného povstania sa uskutoční 28.8 o 12:00. Vzdať česť vojakom môžete i prostredníctvom kladenia vencov, treba to vsak nahlasit vopred.

Symposium Novum 2019 (21. 8.2019  – 5. 9. 2019)

Cisársko-kráľovskú historickú jazdiareň budú zdobiť umelecké diela autorov zo Slovenska, Poľska, Česka a Maďarska. Novovital a Mesto Nové Zámky všetkých srdečne pozývajú na vernisáž výstavy 4. medzinárodného výtvarného sympózia. Vystavovať svoje diela budú Daniel Brunovský, Eva Šrubařová, László Nemes, Kata Könyv, Jiří Šuhájek, Antonín Střížek, Karolina Lizurej, Stano Bubán, Helmut Bistika a Jan Szczepan Szcepkowski.

Viac o vernisáži nájdete tu.

Filmový klub: Tiesňové volanie (28.8.2019)

Koncom augusta nás čaká veľmi zaujímavá udalosť. Ak ste ešte klubový film nevideli, určite odporúčame vyskúšať tento. Snímka mala celosvetovú premiéru minulý rok na festivale Sundance a bola ocenená Cenou divákov za najlepší zahraničný film. Na vlastnej koži zistíme, ako pracuje naša predstavivosť, zmysly, strach a režisér nás presvedčí, že najsilnejšie filmové momenty sú tie, ktoré nevidíme. Premietanie začína o 19:30.

Viac o filme sa dozviete v našej filmovej rubrikefilmovej rubrike.

Komorné koncerty (1.9.2019)

Bonum et Gaudium vás pozýva na komorný koncert, ktorý sa uskutoční v novozámockej Synagóge. Hudobné podujatie začína o 17-tej hodine. Budete si môcť vypočuť umelcov ako Tomáš Boroš, ktorý bude hrať na klavír či Ivana Štillera, ktorý predvedie recitáciu a soprán. Okrem nich vystúpia i ďalší umelci.

Viac sa dozviete tu.

Zasvätenie sa Fatimskej Panne Márii (28.8.2019 – 29.8.2019)

Jednou z cirkevných akcií je Zäsvetenie sa Fatimskej Panne Márii. Svätá omša v slovenskom jazyku začína vo štvrtok o 9-tej. Omša v maďarskom jazyku sa uskutoční v stredu o 19-tej hodine.

Kompletný program nájdete tu.

Šport

Hokej (29.8.2019)

Prípravný zápas MHC Mikron Nové Zámky proti Bratislava Capitals sa uskutoční o 18:30 na Zimnom štadióne.
To je z kultúrnych podujatí v Nových Zámkoch a okolí na budúci týždeň všetko. Keďže teploty sú v poslednom čase vysoké a budúci týždeň tomu nebude inak, prečítajte si možnosti, ako sa ochladiť v Nových Zámkoch. Nájdete ich v staršom programe (tu).

Chcete, aby vám už žiadne novinky neušli? Prihláste sa na Novozámocký Newsletter.

Pre najaktuálnejšie spravodajstvo nás sledujte na FaceBook-u:

Ak už si vyberiete ktorékoľvek z týchto podujatí, želáme vám príjemnú zábavu!

Kliknutím na názov podujatia zobrazíte plagát/viac informácií.

Viete o podujatí, ktoré tu nie je? Napíšte nám na info@somnovozamcan.sk Ďakujeme!

Zdroj: www.novezamky.sk