Festival INAK, 100 rokov v obrazoch a mnoho ďalšieho

Ilustračná fotografia. Zdroj: archív Som Novozámčan

Na aké podujatie sa môžete vybrať budúci týždeň v Nových Zámkoch? Opäť je z čoho vyberať. V ponuke sú výstavy aj divadelné predstavenia či festival.

Matičiarik (3.9 a 5.9.2019)

Majú vaše deti radi folklór? Prihláste ich do folklórneho súboru Matičiarik, ktorý sídli v Nových Zámkoch. Zápis sa uskutoční v  utorok a vo štvrtok od 16-tej do 18-tej hodiny v Dome Matice Slovenskej.

100 rokov v obrazoch (9. 8. 2019 – 20. 9. 2019)

Výstava fotografií s názvom 100 rokov v obrazoch v Múzeu Jána Thaina ponúka prostredníctvom záberov pohľad na to, ako sa zmenil svet okolo nás. Výstava je zameraná konkrétne na transformáciu maďarského spoločenstva a ním obývaného južného Slovenska. Fotografie vystihujú všedné dni zo života, radostné chvíle, ale aj politické zlomy či bolestivé spomienky.

Viac o výstave sa dozviete tu.


Symposium Novum 2019 (21. 8.2019  – 5. 9. 2019)

Cisársko-kráľovskú historickú jazdiareň budú zdobiť umelecké diela autorov zo Slovenska, Poľska, Česka a Maďarska. Novovital a Mesto Nové Zámky všetkých srdečne pozývajú na vernisáž výstavy 4. medzinárodného výtvarného sympózia. Vystavovať svoje diela budú Daniel Brunovský, Eva Šrubařová, László Nemes, Kata Könyv, Jiří Šuhájek, Antonín Střížek, Karolina Lizurej, Stano Bubán, Helmut Bistika a Jan Szczepan Szcepkowski.

Viac o vernisáži nájdete tu.

Festival INAK (7.9.2019)
Ďalší ročník festivalu INAK organizovaného občianskym združením NZ INAK sa uskutoční v sobotu od 13-tej do 23-tej hodiny na Sihoti. „Okrem tradičného bohatého programu pre deti, tento rok plánujeme rozšíriť program aj o tvorivé dielne, pohybové a iné aktivity pre dospelých, aby si počas dňa našli pre seba vhodný program všetci návštevníci nezávisle od veku,“ informujú organizátori. Na festivale bude tak ako aj minulý rok spolupracovať mnoho občianskych združení, remeselníkov či iných externých organizátorov.

Sofia z predmestia (8.9.2019)

Divadlo na hojdačke vám zahrá hru pre deti s názvom Sofia z predmestia v rámci divadelnej scény NEBOJSA. Predstavenie sa uskutoční v nedeľu o 10-tej hodine v Dome Kultúry. Lístok vám bude stáť 3 Eurá, detský lístok vás vyjde na 1 Euro. Vstupenky si môžete zakúpiť i v predpredaji v turisticko-informačnej kancelárií v Dome Kultúry.

Chcete, aby vám už žiadne novinky neušli? Prihláste sa na odber  Novozámockého Newslettera.

Pre najaktuálnejšie spravodajstvo nás sledujte na FaceBook-u:

Ak už si vyberiete ktorékoľvek z týchto podujatí, želáme vám príjemnú zábavu!

Kliknutím na názov podujatia zobrazíte plagát/viac informácií.

Viete o podujatí, ktoré tu nie je? Napíšte nám na info@somnovozamcan.sk Ďakujeme!

Zdroj: www.novezamky.sk, www.facebook.com/events