TEEN FEST, zápis do tanečných škôl a mnoho ďalšieho

Ilustračná fotografia. Zdroj: archív Som Novozámčan

Na aké podujatie sa môžete vybrať budúci týždeň v Nových Zámkoch? Opäť je z čoho vyberať. V ponuke sú výstavy aj divadelné predstavenia či festival.

TEEN FEST (14.9.2019)

Prvý ročník podujatia Teen Fest začína 14.septembra o 12-tej hodine na Hlavnom námestí. Jedná sa o prvý festival v Nových Zámkoch, kde väčšinu organizačných povinností prevzali mladí ľudia. Počas festivalu sa predstavia mládežnícke kapely, budete sa môcť zabaviť na skákacích hradoch, či na stanovištiach, ktoré si pripravujú organizácie pracujúce s mládežou.  Súčasťou je i výstava obrazov.Viac sa dočítate tu.

Do školy s Mášou a medveďom (14.9.2019)

Ak majú vaše deti radi rozprávku Máša a medveď, majú príležitosť stretnúť svojich obľúbených rozprávkových hrdinov. Máša aj medveď prídu v sobotu do obchodné centra AQUARIO. Pre deti sú pripravené zaujímavé súťaže a pesničky. Taktiež si budú môcť pozrieť, ako Máša naučí medveďa ako sa správať v škole. Akcia potrvá od 15-tej do 17-tej hodiny.

100 rokov v obrazoch (9. 8. 2019 – 20. 9. 2019)

Výstava fotografií s názvom 100 rokov v obrazoch v Múzeu Jána Thaina ponúka prostredníctvom záberov pohľad na to, ako sa zmenil svet okolo nás. Výstava je zameraná konkrétne na transformáciu maďarského spoločenstva a ním obývaného južného Slovenska. Fotografie vystihujú všedné dni zo života, radostné chvíle, ale aj politické zlomy či bolestivé spomienky.

Viac o výstave sa dozviete tu.


Pertu No. 13 (5.9.2019 – 19.10.2019)

Trinásty ročník dlhodobého projektu PERTU nadväzuje na jeho ťažiskový program, zameraný na hľadanie analógií v súčasnom slovenskom a maďarskom výtvarnom umení. Pokračuje v skúmaní náhodných paralel v tvorbe výrazných osobností, ktoré sú založené na názorovej, štýlovej, tematickej či generačnej príbuznosti. Túto výstavu si môžete pozrieť až do 19.10 v Galérií Ernesta Zmetáka.

Viac o výstave nájdete tu.

Zápisy do tanečných krúžkov (10.9.2019 – 11.9.2019, 9.9.2019 – 10.9.2019)

Chcete sa naučiť tancovať? Budúci týždeň prebehne zápis do dvoch novozámockých tanečných škôl. Zápis do tanečnej školy VIVA prebehne 9. a 10. septembra 2019. Zápis sa koná v priestoroch TŠ VIVA na J.Kráľa 35 v Nových Zámkoch. Druhou tanečnou školou je TŠ KELLER. Tá taktiež ponúka kurzy pre deti i dospelých.

Viac sa dozviete kliknutím na názvy tanečných škôl.

Chcete, aby vám už žiadne novinky neušli? Prihláste sa na odber  Novozámockého Newslettera.

Pre najaktuálnejšie spravodajstvo nás sledujte na FaceBook-u:

Ak už si vyberiete ktorékoľvek z týchto podujatí, želáme vám príjemnú zábavu!

Kliknutím na názov podujatia zobrazíte plagát/viac informácií.

Viete o podujatí, ktoré tu nie je? Napíšte nám na info@somnovozamcan.sk Ďakujeme!

Zdroj: www.novezamky.sk