E-sport Nové Zámky, okrídlení pútnici a mnoho ďalšieho

Ilustračná fotografia. Zdroj: Nové Zámky Fotoalbum

Na aké podujatie sa môžete vybrať budúci týždeň v Nových Zámkoch? Opäť je z čoho vyberať. V ponuke sú výstavy aj divadelné predstavenia či festival.

E-sport Nové Zámky 2019 (18.9.2019)

Príď si zahrať svoju obľúbenú hru a zabaviť sa na 2.ročník podujatia E-sport Nové Zámky! Po roku organizujeme opäť pre všetkých hráčov novozámocký E-sport, ktorý sa uskutoční v stredu o 8:30 v Dome Kultúry.  Tento rok budeme hrať hru Clash Royale. Zmenilo hneď niekoľko vecí, počet účastníkov sme obmedzili na 50, takže neváhaj a registruj sa tu. Ako darček dostaneš vlastný USB kľúč. Čakajú na teba aj zaujímavé ceny. Registrácia sa uzatvára 16.9.2019.

Viac o turnaji a prihlášku nájdeš tu.

Pertu No. 13 (5.9.2019 – 19.10.2019)

Trinásty ročník dlhodobého projektu PERTU nadväzuje na jeho ťažiskový program, zameraný na hľadanie analógií v súčasnom slovenskom a maďarskom výtvarnom umení. Pokračuje v skúmaní náhodných paralel v tvorbe výrazných osobností, ktoré sú založené na názorovej, štýlovej, tematickej či generačnej príbuznosti. Túto výstavu si môžete pozrieť až do 19.10 v Galérií Ernesta Zmetáka.

Viac o výstave nájdete tu.

Zábava na Nábreží (31.8.2019)

Zabaviť sa budete môcť na Zábave na Nábreží, ktorá sa uskutoční 21.9.2019 o 19-tej hodine v Dome Matice Slovenskej. Tanečná zábava potrvá až do 4 hodiny nad ránom a hrať vám budete kapela BON-TON.

Erzsébet Házy (22.9.2019)

Medzinárodná spevácka súťaž Erzsébet Házy sa uskutoční v nedeľu o 16-tej hodine v Dome Kultúry. Pripraviť sa môžete na večer plný epery, operety a muzikálu. Vstupné vás vyjde na 5 Eur.

100 rokov v obrazoch (9. 8. 2019 – 20. 9. 2019)

Výstava fotografií s názvom 100 rokov v obrazoch v Múzeu Jána Thaina ponúka prostredníctvom záberov pohľad na to, ako sa zmenil svet okolo nás. Výstava je zameraná konkrétne na transformáciu maďarského spoločenstva a ním obývaného južného Slovenska. Fotografie vystihujú všedné dni zo života, radostné chvíle, ale aj politické zlomy či bolestivé spomienky.

Viac o výstave sa dozviete tu.

Okrídlení pútnici (3.9.2019 – 30.9.2019)

Nová výstava vám ukáže akým spôsobom migrujú rôzne druhy vtáctva, ako sa orientujú a mnoho ďalšieho. Súčasťou výstavy sú i náučné aktivity pre deti. Výstavu nájdete v Minigalérií Kina Mier až do 30.9.2019. Vstup je zadarmo.

Pohybom Za Nové Zámky (21.9.2019)

Občianske združenie Za Nové Zámky opäť organizuje beh s názvom Pohybom Za Nové Zámky. Okrem bežeckých a nordic walkingových pretekov pre všetky vekové kategórie je pre vás a vaše deti pripravený aj zábavný program. Prezentácia pretekárov začína o pol deviatej ráno na Čerešňovej ulici. Prihlásiť sa môžete do 19.9.2019 za 10 € pri online registrácii cez registračný systém.

Viac informácií najdete tu.

Chcete, aby vám už žiadne novinky neušli? Prihláste sa na odber  Novozámockého Newslettera.

Pre najaktuálnejšie spravodajstvo nás sledujte na FaceBook-u:

Ak už si vyberiete ktorékoľvek z týchto podujatí, želáme vám príjemnú zábavu!

Kliknutím na názov podujatia zobrazíte plagát/viac informácií.

Viete o podujatí, ktoré tu nie je? Napíšte nám na info@somnovozamcan.sk Ďakujeme!

Zdroj: www.novezamky.sk, www.facebook.com/events