Oberačkové slávnosti, verejné korčulovanie a mnoho ďalšieho

ilustračný obrázok
Ilustračná fotografia (Hlavné námestie). Zdroj: archív Som Novozámčan

Na aké podujatie sa môžete vybrať budúci týždeň v Nových Zámkoch? Opäť je z čoho vyberať. V ponuke sú výstavy, divadelné predstavenia, festivaly, slávnosti či športové zápasy.

Oberačkové slávnosti (27.9.2019 – 28.9.2019)

Jedno z najobľúbenejších septembrových podujatí sa uskutoční už v piatok a potrvá až do soboty. Oberačkové slávnosti opäť prinesú pestrý kultúrny program, kvalitné víno a sladký burčiak. Sprievodným podujatím bude XXV. Novozámocký festival detských folklórnych súborov s medzinárodnou účasťou, ten sa o postará o sobotný kultúrny program. Okrem folklóru budeme počuť i iné hudobné štýly, vystúpi i kapela Retro Mania či Back II Black a mnohé ďalšie. Podujatie potrvá až do sobotnej polnoci. Počas piatku i soboty budú na námestí rôzne stánky s jedlom či pitím.

Pertu No. 13 (5.9.2019 – 19.10.2019)

Trinásty ročník dlhodobého projektu PERTU nadväzuje na jeho ťažiskový program, zameraný na hľadanie analógií v súčasnom slovenskom a maďarskom výtvarnom umení. Pokračuje v skúmaní náhodných paralel v tvorbe výrazných osobností, ktoré sú založené na názorovej, štýlovej, tematickej či generačnej príbuznosti. Túto výstavu si môžete pozrieť až do 19.10 v Galérií Ernesta Zmetáka.

Viac o výstave nájdete tu.

Deň elektromobility v Nových Zámkoch (28.9.2019)

Dnes sa veľa hovorí o tom, že v budúcnosti už naftové či benzínové autá nestretneme. Počas dňa elektromobility budete mať možnosť vidieť takmer všetky dostupné elektromobily na európskom trhu vrátane značiek ako Kia, Mercedes, Tesla, Nissan, Hyundai, ZhiDou a iných. Zistíte i  ako vyzerá a funguje nabíjacia stanica. Počas podujatia sa taktiež budete môcť porozprávať s majiteľmi elektromobilov o ich výhodách i nevýhodách. Akcia bude prebiehať v sobotu od 9-tej do 16-tej hodiny na parkovisku vedľa krytej plavárne (relax Komplex).

25 rokov v Zlatom Levíku (23.9.2019)

V pondelok si v kine budete môcť vychutnať program, ktorí pre vás pripravil novozámocký Zlatí levík. Vystúpili komorný súbor Píšťalôčka či Luxurians a mnohí ďalší. Hosťami budú bývalí členovia Novozámockého Zlatého levíka (sólisti, inštrumentalisti, umelci a pedagógovia). Podujatie sa začína o 10-tej hodine, no budete si ho môcť pozrieť i poobede o 16-tej. Vo výstavnej sieni Kina Mier si budete môcť pozrieť dve výstavy, ktoré vám priblížia činnosť Zlatého Levíka.

Okrídlení pútnici (3.9.2019 – 30.9.2019)

Nová výstava vám ukáže akým spôsobom migrujú rôzne druhy vtáctva, ako sa orientujú a mnoho ďalšieho. Súčasťou výstavy sú i náučné aktivity pre deti. Výstavu nájdete v Minigalérií Kina Mier až do 30.9.2019. Vstup je zadarmo.

Randevu (25.9.2019)

Úplne nová show so známymi hercami. O radostiach i starostiach života a že všetky sa dajú brať s humorom. Talk-show popretkávaná scénkami a hudobnými vystúpeniami účinkujúcich a ich hostí Vám spríjemní večer už v stredu o 19-tej hodine v Irish Castle pube na Majzonovom námestí. Show uvádza Ján Snopko a jeho hostia sú Lukáš Latinák a Maroš Kramár.

ABBA Mania (27.9.2019)

23. apríla odštartoval na východnom Slovensku v Humennom projekt ABBA MÁNIA, ktorého hlavnými hviezdami sú ABBA STARS z Prahy. Už v piatok o 19-tej hodine sa v športovej hale Milénium uskutoční koncert tejto kapely. Vstupenky si zakúpite tu.

„Bojujte a ak treba, položte aj život!“ (26.9.2019 – 22.11.2019)

V priebehu októbra a novembra 2019 bude v priestoroch Múzea Jána Thaina v Nových Zámkoch návštevníkom sprístupnená putovná výstava prezentujúca udalosti revolučných rokov 1848/49 so zameraním na boje v okolí komárňanskej pevnosti a na dianie Nových Zámkoch.Putovná výstava „Bojujte a ak treba, položte aj život!“ vznikla pri príležitosti 170. výročia vypuknutia uhorského boja za slobodu v Podunajskom múzeu v Komárne a tak kladie veľký dôraz na prezentáciu diania v meste a k tomu sa viažuce hmotné a písomné pamiatky. Vernisáž sa uskutoční už vo štvrtok o 16-tej hodine.

Šport

Hádzanársky zápas (25.9.2019)

MHC Štart Nové Zámky si zahrá proti Sporta Hlohovec už v stredu o pol siedmej v športovej hale Milénium.

Verejné korčuľovanie (21.9.2019 – 3.11.2019)

Obľúbená zimná zábava je populárna i v Nových Zámkoch. Korčuľovanie je jedným z najznámejších zimných športov. Svoje brány verejnosti otvorí Zimný štadión na Športovej ulici. Rozvrh verejného korčuľovania nájdete tu.

Chcete, aby vám už žiadne novinky neušli? Prihláste sa na odber  Novozámockého Newslettera.

Pre najaktuálnejšie spravodajstvo nás sledujte na FaceBook-u:

Ak už si vyberiete ktorékoľvek z týchto podujatí, želáme vám príjemnú zábavu!

Kliknutím na názov podujatia zobrazíte plagát/viac informácií.

Viete o podujatí, ktoré tu nie je? Napíšte nám na info@somnovozamcan.sk Ďakujeme!

Zdroj: www.novezamky.sk, www.muzeumnz.sk, www.facebook.com/events
Richard Prutkay

Autor článku: Richard Prutkay

Založil som a dodnes spravujem regionálny spravodajský portál Som Novozámčan. Záleží mi na mojom rodnom meste Nové Zámky a preto sa ho snažím zlepšovať prostredníctvom mojej práce v Som Novozámčan a Teen Media.

Zdieľajte článok:

Komentáre - Vyjadrite svoj názor: