Bohatý hudobný program, uvedenie filmu Nech je svetlo a mnoho ďalšieho

Ilustračná fotografia. Zdroj: archív Som Novozámčan

Neviete kam cez týždeň? Nové Zámky vám ponúkajú skutočne pestrý program na celý týždeň. Pre nadšencov múzeí sú stále dostupné výstavy a milovníkov športu poteší verejné korčuľovanie na ľadovej ploche. Cez víkend mesto ožije koncertami a hudbou, nenechajte si to ujsť.

Nech je svetlo

Kino Mier predstaví filmovú novinku z dielne režiséra Marka Škopa Nech je svetlo. Film uvedie 2. októbra Milan Ondrík, ktorý stvárňuje hlavnú postavu. Príbeh najprv zachytáva pokojný život Milana a jeho rodiny na dedine. Neskôr však dedinskú komunitu šokuje samovražda mladíka, do ktorej je údajne zapletený aj Milanov syn. Až vtedy sa začne dej zamotávať a Milanova snaha o spravodlivosť je čoraz márnejšia. Vypláva pravda na povrch? Viac informácií o premietaní nájdete tu.

Podporujeme rodičov pri dojčení

Pri príležitosti Európskeho týždňa dojčenia bude 2. októbra venovaný seminár tematike dojčenia. Organizátori pripravili dvojhodinový program nasýtený najnovšími poznatkami. Na seminár sú pozvané medzinárodné laktačné poradkyne, ktoré sa budú snažiť odpovedať na otázky návštevníkov. Viac informácií o seminári nájdete tu.


Jubilejný koncert pri príležitosti 85. výročia založenia školy

Základná umelecká škola Nové Zámky pripravila Jubilejný koncert pri príležitosti výročia jej založenia. V Dome kultúry sa 4. októbra predstavia klaviristi, huslisti a zaznejú aj nástroje ako sú xylofón a harfa. Okrem toho si budete môcť vypočuť spev a vychutnať si tanečné predstavenie. Viac o podujatí nájdete tu.

Pro Musica Nostra Nitriensi

Medzinárodný festival zavíta tentokrát do Nových Zámkov. V Rímsko-katolíckom kostole povýšenia sv. Kríža sa predstaví česká päťčlenná skupina vokálneho ansámblu Czech Ensemble Baroque, ktorí predvedie zhudobnený príbeh o láske i boj ohňa s vodou. Viac o účinkujúcich nájdete tu.

275. výročie narodenia Antona Bernoláka

Slávnostná omša na počesť výročia narodenia Antona Bernoláka sa uskutoční 6. októbra rímsko-katolíckom farskom kostole sv. Kríža. Po omši bude nasledovať pietna slávnosť pri soche Antona Bernoláka na Hlavnom námestí. Súčasťou programu bude aj príhovor primátora Otokara Kleina a o spevácky sprievod sa postará Spevácky zbor Lipa a Detský spevácky zbor Katolíckej spojenej školy.

Zápis do jazykových kurzov
Jazyková škola IES pozýva deti, žiakov, študentov, dospelých aj firmy na zápis do jazykových kurzov. Zápis sa uskutoční od 4. 9. a okrem prípravy na maturity, ponúka jazyková škola aj odbornú angličtinu pre firmy alebo jazykové tábory pre mladých. Plagát a viac informácií nájdete tu.

PERTU NO 13 

Galéria Ernesta Zmetáka predstaví už trinásty ročník projektu PERTU. Program výstavy je zameraný na hľadanie analógií v súčasnom slovenskom a maďarskom výtvarnom umení. Aktérmi aktuálneho ročníka sú ťažiskové osobnosti konceptuálneho a neokonceptuálneho umenia: Endre Tót a Monogramista T.D. Hoci sa títo umelci nikdy nestretli, spája ich všestrannosť, hravosť, humor, jemná irónia, záľuba vo výtvarných experimentoch, paradoxoch a vizuálnych metaforách. Výstavu otvoria 5. októbra o 17 hodine. Viac informácii nájdete tu.

Palček Maťko

V rámci projektu Divadelná a bábková scéna pre všetky odvážne deti NEBOJ SA  prichádza na scénu rozprávka Palček Maťko. Divadlo sa uskutoční v Dome kultúry na Hlavnom námestí 6. októbra. Pred vstupom je potrebné si zakúpiť vstupenku, pre dieťa v hodnote 1 euro, pre dospelého 3 eurá alebo zvýhodnené vstupné v hodnote 6 eur pre 2 dospelé osoby a 2 deti. Viac informácií o podujatí nájdete tu.

Verejné korčuľovanie

Zimný štadión opäť otvára ľadovú plochu pre všetkých milovníkov korčuľovania. Rozpis na tento mesiac a jesenné prázdniny nájdete tu.


„Bojujte a ak treba, položte aj život!“

Nová výstava v Múzeu Jána Thaina s názvom“Bojujte a ak treba, položte aj život!“ má reflektovať na udalosti revolučných rokov 1848 – 1849. Výstava bola otvorené ešte minulý mesiac ale potrvá takmer do konca novembra. Viac informácií nájdete tu.