Šarkaniáda, Magický tekvicový festival, Lordi a mnoho ďalšieho

námestie
Námestie počas Teen Festu (ilustračná fotografia).

Neviete kam cez týždeň? Nové Zámky vám ponúkajú skutočne pestrý program na celý týždeň. Pre nadšencov múzeí a galérií sú stále dostupné výstavy, čaká vás i koncert či zábava a mnoho iných podujatí, tak si ich nenechajte ujsť.

Lordi (14.10.2019)

Salónnu komédiu Lordi, ktorá vám ukáže, ako to dopadne, keď si rozmarní lordi rozdeľujú dámy a udeľujú body za „dobrodružstvá“ uvidíte už v pondelok o 19-tej hodine v Dome Kultúry. Hrať v nej budú známi herci Maroš Kramár, Peter Šimun a Jozef Vajda.Lístok vás vyjde na 18 eur.

Galéria plná hudby (15.10.2019)

V utorok poobede o 17-tej hodine si budete môcť vychutnať další zo série koncertov, ktoré sa usporadúvajú v Galérií Ernesta Zmetáka. Názov utorkového koncertu je TRES PIEZAS DE OTONO a programom je Mertz/Novák/Krška/Pujol či Piazzolla. Umelcami, ktorí budú koncert hrať Karol Kompas a Vladimír Ondrejčák. Vstupné vás bude stáť jedno euro.

Verejné korčuľovanie (21.9.2019 – 3.11.2019)

Zimný štadión opäť otvára ľadovú plochu pre všetkých milovníkov korčuľovania. Rozpis na tento mesiac a jesenné prázdniny nájdete tu.


Strýko Baltazár (16.10.2019)

Rozprávkový muzikál pre deti s názvom Strýko Baltazar a podtitulom dobrodružstvo v Afrike si budete môcť pozrieť v stredu v Dome Kultúry o 17-tej hodine.

Umenie: Ernest Zmeták (18.10.2019)

Inaugurácia poštovej známky s názvom Umenie – Ernest Zmeták sa uskutoční v Cisársko-kráľovskej jazdiarni sa uskutoční o 17-tej hodine v piatok.

„Bojujte a ak treba, položte aj život!“ (26.9.2019 – 22.11.2019)

Nová výstava v Múzeu Jána Thaina s názvom “Bojujte a ak treba, položte aj život!“ má reflektovať na udalosti revolučných rokov 1848 – 1849. Výstava bola otvorené ešte minulý mesiac ale potrvá takmer do konca novembra. Viac informácií nájdete tu.

MP2 Marimba Tour (18.10.2019)

Bubeníci Matej Smutný a Peter Solárik vám zahrajú v rámci MP2 Marimba Tour v piatok o 18-tej hodine v malej sále Domu Kultúry.

Zábava na Nábreží (19.10.2019)

Zabaviť sa budete môcť na Zábave na Nábreží, ktorá sa uskutoční v piatok  o 19-tej hodine v Dome Matice Slovenskej. Tanečná zábava potrvá až do tretej hodiny nad ránom a hrať vám budete kapela TYROS.


Dobrú chuť, vlk! (20.10.2019)

Bábkové divadlo na Rázcestí uvedie v rámci série NEBOJ SA dalšiu divadelnú hru pre deti. Tentoraz ide o hru Dobrú chuť, vlak!. Tú si budete môcť pozrieť v nedeľu o 10 v malej sále Domu Kultúry.

Šarkaniáda (20.10.2019)

Nedeľu si budete môcť spríjemniť i zábavou v podobe púšťania šarkanov. Mesto Nové Zámky vás opäť pozýva stráviť spoločné popoludnie o 14-tej hodine na trávnatej ploche pri Čerešňovej ulici. Pripravené sú šarkany, súťaže s CVČ a mnoho ďalšieho.


PERTU N13 (5.9.2019 – 19.10.2019)

Galéria Ernesta Zmetáka predstavuje trinásty ročník projektu PERTU. Program výstavy je zameraný na hľadanie analógií v súčasnom slovenskom a maďarskom výtvarnom umení. Aktérmi aktuálneho ročníka sú ťažiskové osobnosti konceptuálneho a neokonceptuálneho umenia: Endre Tót a Monogramista T.D. Hoci sa títo umelci nikdy nestretli, spája ich všestrannosť, hravosť, humor, jemná irónia, záľuba vo výtvarných experimentoch, paradoxoch a vizuálnych metaforách. Viac informácii nájdete tu.

Magický tekvicový festival (20.10.2019)

V nedeľu sa nebudete nudiť ani v obchodnom centre AQUARIO. To si pre vás pripravilo rôzne súťaže, výstavu vyrezávaných tekvíc, maľovanie na tvár, zraz čarodejníc a mnoho ďalšieho. Celá akcia bude prebiehať od 15-tej do 17-tej hodiny.

Chcete, aby vám už žiadne novinky neušli? Prihláste sa na odber  Novozámockého Newslettera.

Pre najaktuálnejšie spravodajstvo nás sledujte na FaceBook-u:

Ak už si vyberiete ktorékoľvek z týchto podujatí, želáme vám príjemnú zábavu!

Kliknutím na názov podujatia zobrazíte plagát/viac informácií.

Viete o podujatí, ktoré tu nie je? Napíšte nám na info@somnovozamcan.sk Ďakujeme!

Zdroj: www.novezamky.sk