Café Európa, Posunky a úkroky a mnoho ďalšieho

Ilustračná fotografia. Zdroj: archív Som Novozámčan

Neviete kam cez týždeň? Nové Zámky vám ponúkajú skutočne pestrý program na celý týždeň. Pre nadšencov múzeí a galérií sú stále dostupné výstavy, čakajú vás i mnoho iných podujatí, tak si ich nenechajte ujsť.

Café Európa (29.10.2019)

Ako sa darí kultúre v slovenských mestách? Je možné vidieť rozdiel vo financovaní kultúry v Bratislave a ostatných mestách? Budúci rok sa Nové Zámky stanú sa slovenským Mestom kultúry a vystriedajú tak Banskú Štiavnicu. Čím si tento titul zaslúžili a ako ho využijú v prospech občanov? Môžeme sa týmto príkladom inšpirovať aj v ďalších mestách? Majú slovenské mesta aj európsky kultúrny potenciál? Odpoveď na tieto otázky sa dozviete na diskusií s názvom Café Európa, ktorá sa uskutoční v utorok o pol siedmej v Castle Café. Diskutovať príde Helena Markusková (riaditeľka Galéria umenia Ernesta Zmetáka v Nových Zámkoch), Denisa Felixová, programová koordinátorka (Vzdušné ZÁMKY 2020) a Andrej Svorenčík (Inštitút kultúrnej politiky). Diskusiu bude moderovať Patrik Kováč (Slovak Foreign Policy Association).


Verejné korčuľovanie (21.9.2019 – 3.11.2019)

Zimný štadión opäť otvára ľadovú plochu pre všetkých milovníkov korčuľovania. Rozpis na tento mesiac a jesenné prázdniny nájdete tu.

Posunky a úkroky (24.10.2019 – 30.11.2019)

Výstavu Rastislav Podhorského si môžete aktuálne pozrieť v Galérií Ernesta Zmetáka. „Aktuálna samostatná výstava Posunky a úkroky, pripravená pre Galériu Ernesta Zmetáka v Nových zámkoch je koncipovaná ako ďalší z pokusov už stabilne spolupracujúcej dvojice výtvarníka a kurátora usúvzťažniť, artikulovať a obrazom i slovom interpretovať výtvarný výskum kľúčovej témy podhorského prác: sekulárnej spirituality, či nasledovania „metafyzickej túžby“ z ktorej prieskumu nám už niekoľko rokov Podhorský usilovne podáva výtvarné aj literárne správy,“ informuje kurátor výstavy Noro Lacko.


Rodina bez cigariet (1.11.2019 – 11.1.2020)

Občianske združenie Rodina a spoločnosť organizuje aj pre školský rok 2019/2020 ďalší  ročník výtvarnej súťaže Rodina bez cigariet. Úlohou je vytvoriť výtvarnú prácu zameranú na nasledovné tému zdravého životného štýlu, spôsobu trávenia voľného času, prezentovania negatívneho postoja k fajčeniu resp. k iným návykovým látkam. Do súťaže sa môžu žiaci ZŠ a ZUŠ z celého Slovenska. ceny sú opäť veľmi lákavé, žiaci budú môcť vyhrať chytré telefóny, powerbanky, USB disky či tričká s podtlačou vlastnej práce. Viac informácií nájdete na webe súťaže.


„Bojujte a ak treba, položte aj život!“ (26.9.2019 – 22.11.2019)

Nová výstava v Múzeu Jána Thaina s názvom “Bojujte a ak treba, položte aj život!“ má reflektovať na udalosti revolučných rokov 1848 – 1849. Výstava bola otvorené ešte minulý mesiac ale potrvá takmer do konca novembra. Viac informácií nájdete tu.

Prečítajte si aj

Ako byť EKO: Už aj Nové Zámky šetria životné prostredie vďaka svojmu prvému bezobalovému obchodu

Chcete, aby vám už žiadne novinky neušli? Prihláste sa na odber  Novozámockého Newslettera.

Pre najaktuálnejšie spravodajstvo nás sledujte na FaceBook-u:

Ak už si vyberiete ktorékoľvek z týchto podujatí, želáme vám príjemnú zábavu!

Kliknutím na názov podujatia zobrazíte plagát/viac informácií.

Viete o podujatí, ktoré tu nie je? Napíšte nám na info@somnovozamcan.sk Ďakujeme!

Zdroj: www.novezamky.sk