Novozámocký klobásový festival, Viva Dance Festival a mnoho ďalšieho

Ilustračná fotografia, Klobfest 2017. Zdroj: www.novezamky.sk

Neviete kam cez týždeň? Nové Zámky vám ponúkajú skutočne pestrý program na celý týždeň. Pre nadšencov múzeí a galérií sú stále dostupné výstavy, čaká vás i mnoho iných podujatí či festivalov, tak si ich nenechajte ujsť.

Posunky a úkroky (24.10.2019 – 30.11.2019)

Výstavu Rastislav Podhorského si môžete aktuálne pozrieť v Galérií Ernesta Zmetáka. „Aktuálna samostatná výstava Posunky a úkroky, pripravená pre Galériu Ernesta Zmetáka v Nových zámkoch je koncipovaná ako ďalší z pokusov už stabilne spolupracujúcej dvojice výtvarníka a kurátora usúvzťažniť, artikulovať a obrazom i slovom interpretovať výtvarný výskum kľúčovej témy podhorského prác: sekulárnej spirituality, či nasledovania „metafyzickej túžby“ z ktorej prieskumu nám už niekoľko rokov Podhorský usilovne podáva výtvarné aj literárne správy,“ informuje kurátor výstavy Noro Lacko.

Novozámocký klobásový festival (8.11.2019 – 9.11.2019)
Tradičný Novozámocký klobásový festival spojený s dňom tekvice sa uskutoční v piatok a v sobotu na Hlavnom námestí. Program je opäť pestrý. V piatok bude prebiehať deň Tekvice. Program začína o pol tretej vystúpením folklórnych súborov, organizácií či detí zo škôl. Zapojiť sa budete môcť do súťaže tekvíc, ktorej vyhodnotenie sa uskutoční o 18-tej hodine. Po vyhodnotení budú nasledovať koncerty. O pol siedmej sa predstaví Peter Emmer so skupinou, po nich bude nasledovať kapela Iný štýl, ktorá vám bude hrať o 20-tej hodine. Ako posledná sa predstaví maďarská kapela Jessy.

V sobotu bude prebiehať súťaž vo výrobe klobás. Ak sa chcete zapojiť, budete si musieť privstať, registrácia začína už o siedmej ráno. Súťaž začne o deviatej hodine po príhovore primátora mesta Mgr. art. Otokara Kleina. Počas súťaže si budete môcť vypočuť niekoľko hudobných vystúpení. Ako prvý vystúpi novozámocký folklórny súbor Matičiarik, po ňom bude nasledovať vystúpenie Z. O. Csemadok. O pol dvanástej sa predstaví kapela Dynastia cover band. Po nich bude o dvanástej nasledovať ukončenie súťaže v príprave klobás. Vyhodnotenie súťaže sa uskutoční o pol štvrtej, medzitým uvidíte vystúpenie Zlatého Levíka či sa zabavíte pri DJ Lacim. Po vyhodnotení bude hudobný program pokračovať. O pol šiestej na pódiu uvidíte kapelu M-Rock, po nich bude nasledovať kapela Apostol. Ako posledná sa o 21-hodine predstaví kapela Starmania.

Rodina bez cigariet (1.11.2019 – 11.1.2020)

Občianske združenie Rodina a spoločnosť organizuje aj pre školský rok 2019/2020 ďalší  ročník výtvarnej súťaže Rodina bez cigariet. Úlohou je vytvoriť výtvarnú prácu zameranú na nasledovné tému zdravého životného štýlu, spôsobu trávenia voľného času, prezentovania negatívneho postoja k fajčeniu resp. k iným návykovým látkam. Do súťaže sa môžu žiaci ZŠ a ZUŠ z celého Slovenska. ceny sú opäť veľmi lákavé, žiaci budú môcť vyhrať chytré telefóny, powerbanky, USB disky či tričká s podtlačou vlastnej práce. Viac informácií nájdete na webe súťaže.

Židovské kultúrne dedičstvo na Slovensku (4.11.2019)
Konferencia ohľadom židovského kultúrneho dedičstva bude prebiehať v pondelok. Prvá časť programu prebehne v Synagóge na Českej bašte, uvidíte napríklad Odovzdanie Ceny a Plakiet Eugena Bárkánya. Druhá časť bude prebiehať v Dome Csemadoku od 13:15. Dozviete sa okrem iného i niečo o židovskom kultúrnom dedičstve Nitrianskeho kraja.Pozvánku nájdete tu.

„Bojujte a ak treba, položte aj život!“ (26.9.2019 – 22.11.2019)

Nová výstava v Múzeu Jána Thaina s názvom “Bojujte a ak treba, položte aj život!“ má reflektovať na udalosti revolučných rokov 1848 – 1849. Výstava bola otvorené ešte minulý mesiac ale potrvá takmer do konca novembra. Viac informácií nájdete tu.

Mojim okom (6.11.2019)

Vernisáž výstavy fotografií Borisa Kopaja sa uskutoční v stredu o 17-tej hodine v Dome Matice Slovenskej na Nábrežnej ulici.

Novozámocká kvapka krvi (8.11.2019)

Krv môže zachraňovať životy. Príďte darovať tú najcennejšiu tekutinu v piatok na Mestský úrad. Prísť môžete od ôsmej do 13-tej hodiny.

Viva Dance Festival (9.11.2019 – 10.11.2019)
Medzinárodná súťaž v tanečnom športe  pod záštitou primátora mesta Nové Zámky Mgr. art. Otokara Kleina sa uskutoční v priebehu víkendu. Program začína v sobotu o deviatej hodine ráno v športovej hale Milénium.Galaprogram prebehne v sobotu o pol siedmej.

Mozaika vs. fotografia (4.11.2019 – 20.12.2019)

Mozaika verzus fotografia v pohľade Ernesta Šorokšáriho ukáže Nové Zámky v inom svetle. Vernisáž sa uskutoční v pondelok o 17-tej hodine. Výstava bude dostupná do 20.12 v Minigalérií Kina Mier.

Filmový klub: November prináša príležitosť vzdelávať sa a objavovať

O princeznej Drakoľube (10.11.2019)

Divadielko Dunajka zahrá hru O princeznej Drakoľube v nedeľu o desiatej hodine ráno v malej sále domu Kultúry. Vstupné pre  deti je jedno euro, dospelí zaplatia tri eurá, zvýhodnené rodinné vstupné vás vyjde na šesť eur (2 dospelí + 2 deti). ň

Šport

Hádzaná (6.11.2019)

V stredu o 19-tej hodine sa v hale Milénium uskutoční zápas medzi MHC Štart Nové Zámky a HK Agro Topoľčany.

Chcete, aby vám už žiadne novinky neušli? Prihláste sa na odber  Novozámockého Newslettera.

Pre najaktuálnejšie spravodajstvo nás sledujte na FaceBook-u:

Ak už si vyberiete ktorékoľvek z týchto podujatí, želáme vám príjemnú zábavu!

Kliknutím na názov podujatia zobrazíte plagát/viac informácií.

Viete o podujatí, ktoré tu nie je? Napíšte nám na info@somnovozamcan.sk Ďakujeme!

Zdroj: www.novezamky.sk