Mikuláš už prichádza! Prečítajte si program na budúci týždeň

ilustračný obrázok
Ilustračná fotografia (Hlavné námestie). Zdroj: archív Som Novozámčan

Hudobné koncerty, výstavy, ale aj Mikuláš, budúci týždeň sa nudiť určite nebudete. V múzeu sa dozviete viac o arcibiskupoch v dejinách Nových Zámkov, v Galérií si vypočujete ďalší zo série koncertov.

Daruj (3.12.2019)

V utorok môžete pomôcť Novozámčanom v núdzi. Od deviatej do 18-tej hodiny budete môcť na Hlavnom Námestí a v školách darovať trvanlivé potraviny a iné veci. Tie následne mesto rozdelí ľuďom v núdzi.

Rodina bez cigariet (1.11.2019 – 11.1.2020)

Rodina bez cigariet je názov celoslovenskej súťaže, ktorú organizuje Občianske združenie Rodina a spoločnosť. Úlohou 8. ročníka súťaže je vytvoriť výtvarnú prácu zameranú na témy ako sú zdravý životný štýl, spôsob trávenia voľného času, prezentovanie negatívneho postoja k fajčeniu alebo k iným návykovým látkam. Do súťaže sa môžu zapojiť žiaci ZŠ a ZUŠ z celého Slovenska. Najlepšie práce budú ocenené hodnotnými výhrami ako sú napríklad smartfóny, powerbanky či tričká s podtlačou vlastnej práce. Viac informácií nájdete na webe súťaže.

Galéria plná hudby (3.12.2019)

V utorok poobede o 17-tej hodine si budete môcť vychutnať další zo série koncertov, ktoré sa usporadúvajú v Galérií Ernesta Zmetáka. Názov utorkového koncertu je Haiku a programom je Kubelík/Hattori/Stravinskij/Kowalski/Zeljenka/Machajdík. Umelcami, ktorí budú koncert hrať sú Nao Higano (soprán), Martin Adámek (klarinet) a Zuzana Biščáková (klavír). Vstupné vás bude stáť jedno euro.

Mozaika vs. fotografia (4.11.2019 – 20.12.2019)

Mozaika verzus fotografia v pohľade Ernesta Šorokšáriho ukáže Nové Zámky v inom svetle.  Výstava bude dostupná do 20. 12. v Minigalérií Kina Mier.

Mikuláš už prichádza! (5.12.2019)

Počujete tie rolničky? Mikuláš už prichádza! Stretnúť ho budete môcť vo štvrtok o 17-tej hodine na Hlavnom Námestí. Pripravený je aj bohatý program, nebudú chýbať pesničky, hry, diskotéka, čert, anjel a samozrejme Mikuláš.

Mikuláš (8.12.2019)

V nedeľu zavíta Mikuláš aj do obchodného centra AQUARIO. Pripravené sú aj balíčky pre poslušné deti. Program s názvom Mikuláš: Rozprávkové vianoce s Grinchom potrvá od 15-tej do 17-tej hodiny.

Arcibiskupi v dejinách Nových Zámkov (28.11.2019 – 22.2.2020)

Po výstave „Bojujte a ak treba, položte aj život!“ prichádza nová výstava zameraná na Arcibiskupov.  Spomienková výstava venovaná najvyšším predstaviteľom uhorskej cirkevnej hierarchie je koncipovaná tak, že sa zmieni o všetkých ostrihomských arcibiskupoch, ktorí sa výraznejšie zapísali do dejín Nových Zámkov. Výstava potrvá až do konca februára. Videoreportáž a viac informácií o výstave nájdete tu.

ZUŠ – 85 (18.11.2019 – 6.12.2019)

Výstavy bývalých absolventov a pedagógov výtvarného odboru pri príležitosti 85-teho výročia založenia školy prebieha v knižnici Antona Bernoláka do piatka tohoto týždňa.

Novozámocké Vianoce (30.11.2019 – 6.1.2020)

Vianočný program v Nových Zámkoch bude opäť veľkolepý. Až do začiatku januára je pre vás pripravených množstvo podujatí. Budúci týždeň je to už spomínaná Galéria plná hudby, utorkové darovanie na hlavnom Námestí a mnoho ďalšieho. Kompletný program nájdete tu.

Vianočné rodinné tvorenie (7.12.2019)

V rámci Novozámockých Vianoc sa uskutočnia i tvorivé dielne. Vlastné ozdoby či iné vianočné dekorácie si budete môcť vytvoriť v sobotu o pol desiatej v Múzeu Jána Thaina. Prihlásiť sa je potrebné najneskôr dva dni vopred cez e-mail muzeumnz.vystavy@centrum.sk či cez telefónne číslo 035/6 400 626. Vstupné vás vyjde na jeden a pol Eura.

Šport

Hádzaná (6.12.2019)

V piatok o pol siedmej sa v hale Milénium uskutoční zápas medzi MHC Štart Nové Zámky a Slovan MODRA.

Chcete, aby vám už žiadne novinky neušli? Prihláste sa na odber  Novozámockého Newslettera.

Pre najaktuálnejšie spravodajstvo nás sledujte na FaceBook-u:

Ak už si vyberiete ktorékoľvek z týchto podujatí, želáme vám príjemnú zábavu!

Kliknutím na názov podujatia zobrazíte plagát/viac informácií.

Viete o podujatí, ktoré tu nie je? Napíšte nám na info@somnovozamcan.sk Ďakujeme!

Zdroj: www.novezamky.sk
Richard Prutkay

Autor článku: Richard Prutkay

Založil som a dodnes spravujem regionálny spravodajský portál Som Novozámčan. Záleží mi na mojom rodnom meste Nové Zámky a preto sa ho snažím zlepšovať prostredníctvom mojej práce v Som Novozámčan a Teen Media.

Zdieľajte článok:

Komentáre - Vyjadrite svoj názor: