Vianočné koledy, Kollárovci, Novozámocké Vianoce a mnoho ďalšieho

Hlavné Námestie, Nové Zámky (Ilustračná fotografia). Zdroj: archív Som Novozámčan

Hudobné koncerty, výstavy, ale aj prvé vianočné koledy, tento týždeň sa nudiť určite nebudete. V stredu si budete môcť vypočuť koledy na námestí, v piatok sa uskutoční koncert Kollárovcov. 

Kollárovci (13.12.2019)

Koncert s názvom „Najkrajšie Vianoce s Kollárovcami“ bude prebiehať v piatok o 18-tej hodine v Športovej hale Milénium. Vstupné na palubovke vás vyjde na 20 Eur, sedenie v tribúne stojí 15 Eur, VIP miesto vás vyjde na 25 Eur. Predaj vstupeniek prebieha cez Ticket Portal, alebo v turisticko-informačnej kancelárií v Dome Kultúry. Vozíčkari majú vstup za 1 Euro.


Mozaika vs. fotografia (4.11.2019 – 20.12.2019)

Mozaika verzus fotografia v pohľade Ernesta Šorokšáriho ukáže Nové Zámky v inom svetle.  Výstava bude dostupná do 20. 12. v Minigalérií Kina Mier.

Rúzsa Magdi (11.12.2019)

Koncert speváčky Rúzsi Magdiovej sa uskutoční v stredu o 18-tej hodine v Cisársko-kráľovskej jazdiarni. Lístok vás bude stáť 20 Eur v predpredaji a 25 Eur na mieste. Predpredaj vstupeniek prebieha v kancelárii KultúrKorzo na Michalskej bašte.

Rodina bez cigariet (1.11.2019 – 11.1.2020)

Rodina bez cigariet je názov celoslovenskej súťaže, ktorú organizuje Občianske združenie Rodina a spoločnosť. Úlohou 8. ročníka súťaže je vytvoriť výtvarnú prácu zameranú na témy ako sú zdravý životný štýl, spôsob trávenia voľného času, prezentovanie negatívneho postoja k fajčeniu alebo k iným návykovým látkam. Do súťaže sa môžu zapojiť žiaci ZŠ a ZUŠ z celého Slovenska. Najlepšie práce budú ocenené hodnotnými výhrami ako sú napríklad smartfóny, powerbanky či tričká s podtlačou vlastnej práce. Viac informácií nájdete na webe súťaže.

Pastierske Vianoce (15.12.2019)
Akcia s názvom Pastierske Vianoce sa uskutoční v nedeľu o 14-tej hodine v Dome Matice Slovenskej. Sprievodným programom budú tvorivé dielne, remeselný trh, vianočný punč a čaj.

Arcibiskupi v dejinách Nových Zámkov (28.11.2019 – 22.2.2020)

Po výstave „Bojujte a ak treba, položte aj život!“ prichádza nová výstava zameraná na Arcibiskupov.  Spomienková výstava venovaná najvyšším predstaviteľom uhorskej cirkevnej hierarchie je koncipovaná tak, že sa zmieni o všetkých ostrihomských arcibiskupoch, ktorí sa výraznejšie zapísali do dejín Nových Zámkov. Výstava potrvá až do konca februára. Videoreportáž a viac informácií o výstave nájdete tu.

Adventný benefičný koncert (15.12.2019)

Adventný benefičný koncert sa uskutoční v nedeľu o pol piatej vo Farskom kostole Povýšenia svätého Kríža na Hlavnom námestí. Účinkovať budú žiaci a pedagógovia Základnej Umeleckej školy, Detský a Dámsky spevácky zbor pri cirkevnej základnej škole Antona Bernoláka pod záštitou Andrey Urbánovej a ďalší. Výťažok z koncertu bude venovaný občianskemu združeniu Biela Veľryba na podporu a rozvoj hendikepovanej mládeže v oblasti plávania.

Slovensko spieva koledy (11.12.2019)
Mesto Nové Zámky sa opäť zapojí do podujatia Slovensko spieva koledy.  Koledy si budete môcť vypočuť v stredu 18-tej hodine na Hlavnom námestí. Zúčastní sa Matičiarik, Zlatý levík, Lipa, ZUŠ a mnohí ďalší. Budete si môcť vypočuť koledy Ó chýr preblahý, Búvaj Dieťa, Narodil sa, Dobrý novina a Tichá noc.

Novozámocké Vianoce (30.11.2019 – 6.1.2020)

Vianočný program v Nových Zámkoch bude opäť veľkolepý. Až do začiatku januára je pre vás pripravených množstvo podujatí. Budúci týždeň je to už spomínané spievanie kolied. Kompletný program nájdete tu.

Verejné korčuľovanie (21.9.2019 – 3.11.2019)

Zimný štadión opäť otvára ľadovú plochu pre všetkých milovníkov korčuľovania. Rozpis na tento mesiac nájdete tu.


Rodinné striebro (5.12.2019 – 25.1.2020)

Pri jubileách galérií dobrým zvykom bývajú bilančné výstavy, kde sa kurátori inštitúcie ohliadnu za uplynulými rokmi – zhodnotia situáciu a skladajú účty verejnosti. Predstavia ako v rámci svojich možností napĺňajú jednu z kľúčových úloh galérie: zveľaďovanie jej zbierkového fondu. Prírastky galérie od roku 2005 do roku 2019 si môžete pozrieť na novej výstave do 25.1.2019.

Vianočné trhy (12.12.2019 – 15.12.2019)

Vianočné trhy spojené predajom cukroviniek budú prebiehať aj v obchodnom centre AQUARIO. Navštíviť ich môžete od štvrtka do nedele.

Chcete, aby vám už žiadne novinky neušli? Prihláste sa na odber  Novozámockého Newslettera.

Pre najaktuálnejšie spravodajstvo nás sledujte na FaceBook-u:

Ak už si vyberiete ktorékoľvek z týchto podujatí, želáme vám príjemnú zábavu!

Kliknutím na názov podujatia zobrazíte plagát/viac informácií.

Viete o podujatí, ktoré tu nie je? Napíšte nám na info@somnovozamcan.sk Ďakujeme!

Zdroj: www.novezamky.sk