Primátorská vianočná kapustnica, Živý betlehem a mnoho ďalšieho

Ilustračná fotografia (Hlavné námestie – Vianoce 2019). Zdroj: www.novezamky.sk

Budúci týždeň podujatí nebude toľko čo zvyčajne. I tak sa však môžete pred i po Štedrom dni zabaviť aj v Nových Zámkoch.

Primátorská vianočná kapustnica (23.12.2019)

Primátor mesta Nové Zámky Otokar Klein vás po roku opäť pozýva na tradičnú vianočnú kapustnicu. Tú si budete môcť vychutnať v pondelok o 12-tej hodine na Hlavnom námestí.

Arcibiskupi v dejinách Nových Zámkov (28.11.2019 – 22.2.2020)

Po výstave „Bojujte a ak treba, položte aj život!“ prichádza nová výstava zameraná na Arcibiskupov.  Spomienková výstava venovaná najvyšším predstaviteľom uhorskej cirkevnej hierarchie je koncipovaná tak, že sa zmieni o všetkých ostrihomských arcibiskupoch, ktorí sa výraznejšie zapísali do dejín Nových Zámkov. Výstava potrvá až do konca februára. Videoreportáž a viac informácií o výstave nájdete tu.

Živý betlehem (25.12.2019)
Príbeh o nádeji, výzvach konať dobré skutky a pomoci blížnemu svojmu si budete môcť pozrieť v stredu o 18:15 po slovensky a o 17-tej hodine po maďarsky.

Rodina bez cigariet (1.11.2019 – 11.1.2020)

Rodina bez cigariet je názov celoslovenskej súťaže, ktorú organizuje Občianske združenie Rodina a spoločnosť. Úlohou 8. ročníka súťaže je vytvoriť výtvarnú prácu zameranú na témy ako sú zdravý životný štýl, spôsob trávenia voľného času, prezentovanie negatívneho postoja k fajčeniu alebo k iným návykovým látkam. Do súťaže sa môžu zapojiť žiaci ZŠ a ZUŠ z celého Slovenska. Najlepšie práce budú ocenené hodnotnými výhrami ako sú napríklad smartfóny, powerbanky či tričká s podtlačou vlastnej práce. Viac informácií nájdete na webe súťaže.

Jasličková slávnosť (26.12.2019)

Jasličková slávnosť sa uskutoční vo štvrtok o 15-tej hodine vo Františkánskom kostole.


Rodinné striebro (5.12.2019 – 25.1.2020)

Pri jubileách galérií dobrým zvykom bývajú bilančné výstavy, kde sa kurátori inštitúcie ohliadnu za uplynulými rokmi – zhodnotia situáciu a skladajú účty verejnosti. Predstavia ako v rámci svojich možností napĺňajú jednu z kľúčových úloh galérie: zveľaďovanie jej zbierkového fondu. Prírastky galérie od roku 2005 do roku 2019 si môžete pozrieť na novej výstave do 25.1.2019.

Novozámocké Vianoce (30.11.2019 – 6.1.2020)

Vianočný program v Nových Zámkoch bude opäť veľkolepý. Až do začiatku januára je pre vás pripravených množstvo podujatí.  Kompletný program nájdete tu. Vo videoreportáži nižšie zistíte, čo môžete robiť na novozámockých vianočných trhoch.

REPORTÁŽ: Vianočné trhy v Nových Zámkoch

Vianočné trhy sú každoročnou tradíciou, a to aj v Nových Zámkoch. My sme tiež zavítali na Hlavné námestie, aby sme si vychutnali predvianočnú atmosféru. V reportáži sa dozviete, čo môžete robiť na vianočných trhoch a aký program mesto pripravilo.

Uverejnil používateľ Som Novozámčan – Všetko o Nových Zámkoch Nedeľa 22. decembra 2019

Šport

Hokej (26.12.2019)
HC Mikron Nové Zámky bude hrať vo štvrtok o 16-tej hodine na Zimnom štadióne proti HKM Zvolen.

Prajeme vám šťastné a veselé Vianoce!

 

 

Chcete, aby vám už žiadne novinky neušli? Prihláste sa na odber  Novozámockého Newslettera.

Pre najaktuálnejšie spravodajstvo nás sledujte na FaceBook-u:

Ak už si vyberiete ktorékoľvek z týchto podujatí, želáme vám príjemnú zábavu!

Kliknutím na názov podujatia zobrazíte plagát/viac informácií.

Viete o podujatí, ktoré tu nie je? Napíšte nám na info@somnovozamcan.sk Ďakujeme!

Zdroj: www.novezamky.sk