Sedmoláska, odovzdávanie ocenení a mnoho ďalšieho

Ilustračná foto. Zdroj: archív Som Novozámčan

Už viete, čo budete robiť budúci týždeň? V Nových Zámkoch sa nudiť určite nebudete. Tu je zoznam podujatí, kam sa môžete ísť pozrieť.

Kultúrne podujatia

Budúcnosť – Toto stretnutie a diskusia s veľvyslankyňou Dr. Klárou Novotnou nesie názov „Spoločne vytvárame budúcnosť pre seba a naše deti“. Uskutoční sa 20.5.2019 o 11:00 v malej sále Domu Kultúry.

Sedmoláska – Szidi Tobias & Band vám predstavia svoje skladby už 20.5.2019 o 19:00 v Dome Kultúry.

Slávnostné odovzdávanie ocenení – Slávnostné odovzdávanie ocenení najúspešnejším športovcom mesta za rok 2018 sa uskutoční 22.5.2019 o 17:00 v  Dome Kultúry.

Prečo mám rád slovenčinu – Celoslovenské vyhodnotenie XXVII. ročníka súťaže – Prečo mám rád slovenčinu, prečo mám rád Slovensko sa uskutoční už vo štvrtok 23.5.2019 o 8:30 v Cisársko-kráľovskej historickej Jazdiarni.

Do práce na bicykli – Celonárodná cyklosúťaž bude prebiehať od 1. do 31. mája tohto roka. Prihlásiť sa môžu školské či pracovné tímy. Viac informácií nájdete tu.Hrady Kráľa Mateja – Múzeum Jána Thaina pre vás pripravilo výstavu o hradoch kráľa Mateja Korvína. Matej Korvín pochádzal z rodu Huňadyovcov a jeho otec Ján Huňady bol najbohatším veľmožom v Uhorsku. Kráľ Matej K. sa v pamäti národa zachoval ako dobrý kráľ. Výstavu si budete môcť pozrieť až do 23.5.2019. Článok o výstave nájdete tu.

Dvojníci – Túto výstavu, ktorá vám odhalí zaujímavosti o pomenovaní niektorých živočíchov a rastlín, si môžete pozrieť v mini galérií Kina Mier až do 31.mája.

Marián Mudroch – Vernisáž výstavy obrazov tohoto umelca sa uskutoční 16.5.2019 o 17:00 v Galérií Ernesta Zmetáka. Táto výstava načrtáva metaforický oblúk od raných prác z čias štúdií na Vysokej škole výtvarných umení po nedávne diela.

Pozvánka na workshop – Životné zručnosti pomáhajú človeku efektívne zvládať bežné aj záťažové životné situácie a prispievajú k skvalitneniu jeho života. To, ako ich rozvíjať sa dozviete v Komunitnom centrum Kompas už 21.mája.

Peter Harna – Diela tohoto umelca si môžete pozrieť až do 31.5.2019. Výstavu nájdete v Poetry café galérií v Dome Kultúry.Školy s rešpektom – Táto výstava fotografií sa nachádza v priestoroch Strednej odbornej školy stavebnej (3-10.5), neskôr ju uvidíte v priestoroch Gymnázia P. Pázmáňa s VJM, nakoniec zavíta do vestibulu Kina Mier. Cieľom výstavy je diskusia o školstve, viac informácií nájdete tu.

Športové podujatia

MHC Štart Nové Zámky si zahrá proti HKM Šaľa už 22.5 o 18:30 v Športovej hale Milénium. (hádzaná)

Pre najaktuálnejšie spravodajstvo nás sledujte na FaceBook-u:

Ak už si vyberiete ktorékoľvek z týchto podujatí, želáme vám príjemnú zábavu!

Kliknutím na názov podujatia zobrazíte plagát/viac informácií.

Zdroj: www.novezamky.sk,