Zámocké Country, Reč symbolov a mnoho ďalšieho | Program na budúci týždeň

Ilustračná fotografia. Zdroj: archív Som Novozámčan

Už viete, čo budete robiť budúci týždeň? V Nových Zámkoch sa nudiť určite nebudete. Tu je zoznam podujatí, kam sa môžete ísť pozrieť.

Beseda – Pripomenieme si tragickú udalosť, ktorá sa stala na námestí v Nových Zámkoch dňa 1.6.1919. Beseda pri tejto príležitosti sa uskutoční 3.6.2019 o 17:00 v Knižnici Antona Bernoláka.

Od mešca k bankomatu – V priebehu júna a júla 2019 bude v priestoroch Múzea Jána Thaina v Nových Zámkoch návštevníkom sprístupnená výstava prezentujúca dejiny peňazí na našom území od najstarších čias až po dnešok. Viac informácií nájdete tu.Marián Mudroch – Vernisáž výstavy obrazov tohoto umelca sa uskutoční 16.5.2019 o 17:00 v Galérií Ernesta Zmetáka. Táto výstava načrtáva metaforický oblúk od raných prác z čias štúdií na Vysokej škole výtvarných umení po nedávne diela.

Fotoklub K. Plicku – Výstava fotoklubu Karola Plicku z Martina môžete pozrieť od 29.5.2019 do 26.6.2019 v Dome Matice slovenskej na Nábrežnej ulici. Výstavu organizuje fotoklub HEXAGON a Matica Slovenská.

Reč symbolov – Výstavu Natálie Blaškovičovej si budete môcť pozrieť v Regionálnom osvetovom stredisku na ulici SNP od 30.5.2019 do 27.6.2019. Vernisáž sa uskutoční o 30.5 o 17:00.

Zámocké Country – Najväčší rodinný festival v Nových Zámkoch, ktorý už po 9. krát prináša do nášho mesta krásy country, folk a bluegrass hudby potrvá od 7.6  (18:00) do 8.6. Na svoje si taktiež prídu aj priaznivci western a trampského životného štýlu. Účinkujú: svetová hviezda z Južnej Afriky Gerald Clark, Pltníci, The Fathers, Weekend a mnohí ďalší.TOP z okolia

Dni poľa – V rámci celoslovenského dňa Poľa sa vo Dvoroch nad Žitavou uskutoční poľnohospodárska výstava. Slávnostného otvorenia v utorok (4.6) sa zúčastní i predseda vlády Slovenskej Republiky. Program otvoríte kliknutím sem.

Levické hradné slávnosti 2019 – Na týchto slávnostiach je pripravená bohatá ponuka ukážok historických vystúpení, ktorá je každý rok zameraná na inú tému – historickú udalosť, ktorá sa odohrala na Levickom hrade. Počas dňa prebiehajú v priestoroch hradného parku ukážky starých ľudových tradičných i netradičných remesiel. Akcia sa uskutoční 8.6.2019 na Levickom hrade.

Pre najaktuálnejšie spravodajstvo nás sledujte na FaceBook-u:

Ak už si vyberiete ktorékoľvek z týchto podujatí, želáme vám príjemnú zábavu!

Kliknutím na názov podujatia zobrazíte plagát/viac informácií.

Viete o podujatí, ktoré tu nie je? Napíšte nám na info@somnovozamcan.sk Ďakujeme!

Zdroj: www.novezamky.sk, www.ajdnes.sk