Od mešca k bankomatu, koncert Lenky Filipovej a mnoho ďalšieho | Program na budúci týždeň

Ilustračná fotografia. Zdroj: archív Som Novozámčan

Už viete, čo budete robiť budúci týždeň? V Nových Zámkoch sa nudiť určite nebudete. Tu je zoznam podujatí, kam sa môžete ísť pozrieť.

Od mešca k bankomatu – V priebehu júna a júla 2019 bude v priestoroch Múzea Jána Thaina v Nových Zámkoch návštevníkom sprístupnená výstava prezentujúca dejiny peňazí na našom území od najstarších čias až po dnešok. Viac informácií nájdete tu.

Daruj krv – Dňa 10.6.2019 bude Svetový deň darcov krvi. Pri tejto príležitosti vás Mgr. art. Otokar Klein, primátor mesta Nové Zámky a Národná transfúzna služba SR v Nových Zámkoch pozývajú darovať krv. Odber krvi sa uskutoční na Mestskom úrade 10.6 od 8:00 do 15:00.
Marián Mudroch – Vernisáž výstavy obrazov tohoto umelca sa uskutoční 16.5.2019 o 17:00 v Galérií Ernesta Zmetáka. Táto výstava načrtáva metaforický oblúk od raných prác z čias štúdií na Vysokej škole výtvarných umení po nedávne diela.

Lenka Filipová – Koncert českej speváčky Lenky Filipovej a jej hostí sa uskutoční 12.6.2019 o 18:00 v Dome kultúry na Hlavnom námestí. Lístky v predpredaji si viete zakúpiť  v Turisticko-informačnej kancelárií alebo tu.

Cool-túra INAK – Cool-túra INAK je voľnočasová a kultúrna udalosť, ktorá predstaví širokej verejnosti rôzne alternatívne životné štýly, voľnočasové aktivity ako skateboarding, kreatívnych umelcov a šikovných hudobníkov. Uskutoční sa 16.6.2019 na Skateparku v Nových Zámkoch.

Fotoklub K. Plicku – Výstava fotoklubu Karola Plicku z Martina môžete pozrieť od 29.5.2019 do 26.6.2019 v Dome Matice slovenskej na Nábrežnej ulici. Výstavu organizuje fotoklub HEXAGON a Matica Slovenská.Reč symbolov – Výstavu Natálie Blaškovičovej si budete môcť pozrieť v Regionálnom osvetovom stredisku na ulici SNP od 30.5.2019 do 27.6.2019. Vernisáž sa uskutoční o 30.5 o 17:00.

TOP akcie z okolia (výber redakcie)

Mária Čírová s kapelou – Koncert s názvom Otvorenie Leta, na ktorom si môžete vypočuť slovenskú speváčku Máriu Čírovú sa uskutoční 14.6 o 19:00 vo výstavisku Agrokomplex (Výstavná 4, Nitra).Pamätný deň Bosniakovcov – V mestskom múzeu mesta Šurany sa pri príležitosti 410.výročia narodenia Žofie Bosniakovej uskutoční pamätní deň spojený s prezentáciou tejto osobnosti. Pre návštevníkov budú pripravené interaktívne dielne, ukážky dobových zbraní, ukážka dobovej módy a mnoho ďalšieho. Táto akcia sa uskutoční 15.6.2019 o 13:00.

Pre najaktuálnejšie spravodajstvo nás sledujte na FaceBook-u:

Ak už si vyberiete ktorékoľvek z týchto podujatí, želáme vám príjemnú zábavu!

Kliknutím na názov podujatia zobrazíte plagát/viac informácií.

Viete o podujatí, ktoré tu nie je? Napíšte nám na info@somnovozamcan.sk Ďakujeme!

Zdroj: www.novezamky.sk, www.regionnitra.sk