Už máte program na budúci týždeň? Pozrite sa, čo sa bude diať v Nových Zámkoch!

Už viete, čo budete robiť budúci týždeň? V Nových Zámkoch sa nudiť určite nebudete. Prinášame vám zoznam podujatí, kam sa môžete ísť pozrieť.

Zápas: MHC Štart Nové Zámky vs. Tatran Prešov – Čo sa športu týka, budete si môcť pozrieť hádzanársky zápas medzi Novými Zámkami a Prešovom. Tento zápas sa bude konať 9.3 (sobota) o 18:00 v Športovej hale Milénium.

Výstava Prvé Republiky – Výstava je zameraná na obdobie začleňovania územia Slovenska, v rámci neho aj dnešného Nitrianskeho samosprávneho kraja, do Československej republiky. Môžete si ju pozrieť do konca marca 2019.  Článok o výstave nájdete tu. Môžete si ju pozrieť v bežné pracovné dni v Múzeu Jána Thaina.


Talianska grafika II –V januári 2019 sme si pripomenuli sto rokov od narodenia majstra Ernesta Zmetáka a v tomto roku oslavuje Galéria umenia Ernesta Zmetáka v Nových Zámkoch 40 rokov odo dňa svojho založenia. Výstava Talianska grafika II je vstupnou bránou do tohto roka jubileí. Celý článok o výstave nájdete tu. Výstava je otvorená do 23. marca 2019.

Valentínska kvapka krvi – „Láska má mnoho podôb“, takto znie slogan Valentínskej kvapky krvi. Počas sviatka zamilovaných ste mohli darovať tú najcennejšiu tekutinu i v Nových Zámkoch. Darovať krv je ešte možné do 21.3 vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou na Slovenskej ulici 11 A v Nových Zámkoch, taktiež počas mobilných odberov, ktoré sú zverejňované na webe NTS SR. Článok o udalosti nájdete tu.BWB – Ďalšou výstavou je výstava fotografií Budapest – Wien – Bratislava, ktorú si môžete pozrieť v Poetry Café galérií (Dom Kultúry, Hlavné Námestie 7).

Nebojsa – Divadelná a bábková scéna pre všetky odvážne deti. Pozrieť si ju môžete v Dome kultúry v malej sále. Budúci týždeň sa bude hrať  Anička Ružička a Tondo Modrinka (10.3 o 10:00), hra je vhodná pre deti od 3 do 9 rokov. Lístky si môžete zakúpiť v Turisticko-Informačnej kancelárii, cena lístka pre dieťa je 1 EURO pre dieťa a 3 EURÁ pre dospelých. Rodinné vstupné (2 dospelí, 2 deti) vás vyjde iba 6 EUR.

Talianska grafika II –V januári 2019 sme si priopomenuli sto rokov od narodenia majstra Ernesta Zmetáka a v tomto roku oslavuje Galéria umenia Ernesta Zmetáka v Nových Zámkoch 40 rokov odo dňa svojho založenia. Výstava Talianska grafika II je vstupnou bránou do tohto roka jubileí. Celý článok o výstave nájdete tu. Výstava je otvorená do 23. marca 2019.Pre najaktuálnejšie spravodajstvo nás sledujte na FaceBook-u:

Ak už si vyberiete ktorékoľvek z týchto podujatí, želáme vám príjemnú zábavu!

Kliknutím na názov podujatia zobrazíte plagát/viac informácií.

Zdroj: www.novezamky.sk